91. İEF’de Karabağlar Şehremini Selvitopu’ndan Kavacık Daveti

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 91. İzmir Uluslararası Fuarı’nda yer düzlük Karabağlar Belediyesi standını ziyaret ederek, vatandaşlarla aynı araya geldi. İzmir Fuarı’nın hem Türkiye’ye hem birlikte İzmir’e lansman ve tutum açısından iri katkıları olduğunu tamlayan Başbuğ Selvitopu, bütün İzmirlileri 17-18 Eylül 2022 tarihleri ortada düzenlenecek Kavacık Üzüm Festivali’ne nida etti.

Karabağlar Belediyesi standını ülfet fail Başbuğ Selvitopu, “İzmir Fuarı’nın, site tarihi açısından üstelik haddinden fazla şanlı benzeri yeri var. Karabağlar Belediyesi olarak her sene olduğu gibi bu sene dahi yerimizi aldık. Öncelikle Kavacık Avrat Kooperatifimizin ürettiği ürünlerle buradayız. Bu şenlik ve çalkantı önümüzdeki hafta İzmir’in kurtuluşunun 100. yılına üstelik yansıyacak. O yönüyle bu yılki fuar ayrı bir önem taşıyor” dedi.

Geleneksel ayla gelen Kavacık Üzüm Festivali’nin bu yıl 17-18 Eylül 2022 tarihleri ortada düzenleneceğini belirten Başkan Selvitopu “Yaptığımız düzlük düzenlemesiyle bu yılki curcuna ayrı tıpkı deme kazandı. Hem meydan açılışı hem dahi üzüm festivalini gelişigüzel yapacağız. Şimdiden Kavacık, Karabağlar ve İzmir’e şiddetli olsun” diyerek konuştu.

ZİYARETÇİLERDEN ÇETIN İLGİ

Karabağlar Belediyesi standını geçmiş çağ CHP YDK Üyesi ve İzmir Mebus Kankızıl Polat, CHP Yüksek Düzen Bağı Oturmuş Başkanı ve Artvin Saylav Meram Bayraktutan, CHP İzmir İl Başbuğ Yardımcısı Ağır Özdemir, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Çıpa, Karabağlar Belediyesi sedir üyeleri, muhtarlar de ülfet etti.

Komutan Selvitopu standa gelen vatandaşlarla arkadaşça ederek ajanda fotoğrafı çektirdi. Selvitopu, antrparantez İzmir Mardinliler Federasyonu ve Bademler Köyü Zirai Kalkınma Kooperatifi stantlarını gezerek, buralardaki yerel lezzetlerin tadına baktı.

FUAR SÜRESİNCE İKRAM

Karabağlar Belediyesi standına mevrut vatandaşlara alelhusus Kavacık üzümü ile bu üründen yapılan değişmez ağırlama ediliyor. Tıpkısı zamanda sergilik yanındaki şehremaneti ikram aracında da su, öz ve içecek ikramı fuar boyunca bitmeme edecek. Ziyaretçiler, Kültürpark Lozan Kapısı girişi Dikilitaş yanındaki 70, 71 ve 72 nolu Karabağlar Belediyesi standlarını gezip, Karabağlar’la ilgilendiren proje ve çalışmaları yakından inceleyebilecek.

Share: