Aydın ruzname haberi: Enkazdan 22.5 saat bilahare kurtarılan Aydın hayata tutundu

Enkazdan 22.5 saat bilahare kurtarılan Okumuş hayata tutundu

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ilk Teşrin 2011 tarihinde yaşanan depremde enkaz altından dertli çıkarılan ve bir nice operasyon geçiren Mehmet Sakıncasız Ziyalı hayata tutunmayı başardı.

Erciş’te 11 yıl önce yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde enkazda küsurat ve yaklaşık 22.5 saat sonraları dertli namına kurtarılan 43 yaşındaki Mehmet Emin Entelektüel, depremden sonradan bir nice operasyon geçirerek hayata tutundu. Vücudunda hala depremin izlerini taşıyan Ziyalı, kaybettiği akrabalarını ve arkadaşlarını ise unutamıyor.

Mehmet Sakıncasız Entelektüel, 23 Teşrinievvel depreminde bulundukları 5 katlı binanın çöktüğünü belirterek, “Ego ve arkadaşlarım binanın altında kaldık. Kendime geldiğimde 2 saat geçmişti. Herhangi Bir saha karanlıktı, bağrışmalar ve inlemeler vardı. Biraz ant geçtikten sonradan 112 Ivedili Servisi aradım, ulaşamayacağımı anlayınca dahi telefonun ışığıyla vücudumu kontrol ettim. Ayağım kırık ve kanamam vardı. Kişi imkanlarımla kanamayı durdurdum. Sonrasında bağırmaya başladım. Aralıklarla sesimi duyurmaya çalıştım, nafileydi. Kimseye sesimizi duyuramadık. Saat 06.30’üstelik sesimi duyurmayı başardım. Mevrut beş altı can bizi duydu. Ekipleri çağırdılar. Ister AFAD, gerekse ülkemizin şehirlerinden hep bizi idare etmek üzere gelmişti. Nazik özveri ile çalıştılar. 22,5 saat süren çalışmalar sonrasında ben çıktı sesimi duyurmuştum. Sonrasında enkazdan çıkardılar, önceki tedavim sağlık ocağında yapıldıktan sonra Iğdır Büyüklük Hastanesine sevkim yapıldı. Orada operasyon oldum, muvaffakiyetli geçti. Sonrasında Manisa Azamet Hastanesine nakledildim. 6 maaş otama sürecinden sonra kendimi gani hissettim. Ameliyatlarım kalburüstü geçti, eski mesleğim olan noter başkatipliği mesleğimi gene Erciş’te daim olmak üzere anlayışsız döndüm. Cenabıhak hiçbir ant devletimize ve milletimize bozulma vermesin. Rastgele kalem afetlerden ve felaketlerden korusun inşallah” dedi.

Share: