BATMAN-ENGELLERİ ÖĞRETMENLERİ VE ARKADAŞLARIYLA AŞTI

BATMAN Raman Rum Lisesi 11’inci derslik öğrencisi Yaser Demircan(17), fiziksel engeline karşın arkadaşları ve öğretmenleri sayesinde okumayı bırakmadı. Demircan, 2 kilometre uzaklıkta mevcut evlerinden arkadaşlarının desteğiyle okula gelerek, öğretmenlerinin dahi sayesinde eğitimine bitmeme ediyor. Batman’ın Kasaba Mahallesi’nde aktif Raman Küçük Asya Lisesi 11’inci dershane öğrencisi fiziki sakat Yaser Demircan, dershane arkadaşları Başkomutan Okumuş ile Ahmet Melih Erdoğan ve öğretmenlerinin desteği ile eğitimini aksatmadan sürdürüyor. 3 yıldır gelişigüzel periyot 2 kilometrelik yolu 2 arkadaşının sebebiyle aşan ve okuma azmiyle öğretmenlerinin takdirini kazanan Demircan’ın hedefi psikolog atılmak.

‘OKULUMDAN UZAK TUTMADIKLARI İÇİN TEŞEKKÜRNAME EDERİM’

Arkadaşlarının ve öğretmenlerinin kendisini ailelerinin tıpkısı ferdi yerine gördüğünü söyleyen Demircan, ‘3 yıldır on paralık sıkılmadan ve bezmeden bindi veriyorlar. Beni haddinden fazla sevdiğim okulumdan uzak tutmadıkları için teşekkür ederim. İki arkadaşım olmayınca okula gelmekte zorlanıyorum. Onlardan bindi kabul etmek beni mutlu ediyor. Onlar yardımıyla kırtasiye ve kantine gidebiliyorum, okulda rahat dolaşabiliyorum. Engelleri arkadaşlarım ve öğretmenlerim sayesinde aşıyorum. Okulda evire çevire şeylerle karşılaştım. Benim üzere her şeyi kolaylaştırdılar ve o yüzden hiç zorlanmıyorum. Öğretmenler gününde ekol müdürümüz Mehmet Salih Ertekin’in bana ve arkadaşlarıma betik bağış etmesi beni gururlandırdı. Elan meslek tercihimi yapmadım amma giderek psikolog olmayı düşünüyorumö dedi.

‘YARDIMCI OLMAKTAN MUTLUYUZ’

Sınıf arkadaşı Serdar Aydın, Yaser ile ayakyolu geçirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, ‘Zamanla itiyat bağımız henüz dahi güçlendi. Sınıf arkadaşımdan çokça kardeşim kadar görüyorum. Engelleri gelişigüzel aşıyoruzö diye konuştu.

Ahmet Melih Erdoğan ise, ‘Okul ve meslek dışında sürekli birlikteliğimiz bitmeme ediyor. Arkadaşıma yardımcı olmak beni bahtiyar ediyorö ifadelerini kullandı. Meslek Müdürü Mehmet Salih Ertekin üstelik 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset nedeniyle armağan almaktan çokça öğrencilerin Yaser ve arkadaşlarının kıraat azmi zımnında onlara kitap ödül ettiklerini anlatım ederek, ‘Arkadaşları ile gelişigüzel okuma ve faaliyet azmi herkese denk oluyorö şeklinde konuştu.

Share: