Bayburt’ta öğrenciler sabah namazında Ulu Camide buluştu

Milli Yetişek Bakanlığı Kült Öğretimi Genel Müdürlüğü marifetiyle hesaplı ‘Vakti Kuşanmak’ etkinlikleri çerçevesinde mektepli ve öğretmenler Celil Camideki sabah namazında tıpkı araya geldi.

İl Milli Yetişek Müdürlüğü aracılığıyla tevhit edilen buluşmaya yer merkezinde tahsil gören İmam Dil Cambazı Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında tahsil gören kısaca 400 öğrenci, meslek yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Öğrencilerin namaz konusuna müteveccih bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, toplumsal ve sosyal yönlerini ayırt etmesini ve manevi huzuru deneyim etmesini nail olmak amacıyla başlatılan etkinliğe öğrenciler fahri namına ortaklık sağladı.

Öğrencilerin sabah namazına yavaş katılımını gören camideki vatandaşlar, öğrencileri camilerde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, camileri seçkin zaman böyle komple ve güçlü çekmek istediklerini vurguladılar.

Celil Camide kılınan sabahleyin namazından sonraları öğrencilere Bayburt’un lokal lezzetlerinden olan kavurmalı kavut çorbası izzetüikram edildi. – BAYBURT

Share: