Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur da” açıklaması

Bitlis Medeniyet ve Eğitime Bindi Platformları ile Türkiye Aile Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur da” temasıyla basın açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde planlı açıklama, Ilmek-Sen Bitlis Idarehane Başkanı Behzat Durak’ın Kur’an-ı Eli Açık tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar hesabına açıklamayı okuyan Bitlis Medeniyet Platformu Bölüm Sözcüsü Cengiz Delimsirek, aileye, gençliğe, çocuklara, nesle ve bir nice değere yapılan rastgele türlü bozguncu ve sapkın saldırılara karşı olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını uydurmak, ailenin dini ve geleneksel yapısını sımak üzere müteharrik siftinlik zihniyetli güruha karşı sağlıklı ayakta olduklarını belirtmek için toplandıklarını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri üzere tedvir etmek üzere herhangi bir tip ifsadı ve sapkınlığı yaymaya müteharrik küresel kimi çirkin güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız benzeri taarruzla karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. İnsanlık düşmanı bu tıpkı apaz kapitalist sermaye sahipleri, aile yapımızı, ahlakımızı, değerlerimizi ve neslimizi sakatlamak üzere hangi tuhaf saldırı yaptığını ve emellerine ittihat etmek için bazı dernek ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Izah, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın yakarış etmesiyle sona erdi.

Share: