Burdur’a 1900 mektepli kapasiteli yeni daraç

Burdur’a 1900 öğrenci kapasiteli bakir yetersiz

BURDUR – Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüsü içerisinde yeni yapılan yurdun açılışını Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu yaptı.

1900 yabanlık sınırlı Vekil Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Burdur Valisi Büyük Arslantaş, tören düzeni üyeleri ve öğrenciler aracılığıyla kurdele kesilerek açıldı. Açılışa gelen Nazır Kasapoğlu öğrenciler eliyle çiçekler ve hediyelerle karşılandı.

Açılışta meşveret yapan Icra Vekili Kasapoğlu, “Yerleşke içerinde vadi alan yurtlarımıza aynı yenisini daha ekliyoruz. 1900 kişi kapasiteli öncelikle üniversite öğrencilerimiz için aynalı olmasını diliyorum. Ev konusunda kim vizyonumuz, bu anlamda ki çabalarımız muvaffakiyet ile ilerliyor. Biz bu hafta 5000 kişinin üstünde kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık Bu aynı gurur tablosudur. Gençlerimiz böyle domuzuna ortamlarda hem okullarını okuyorlar, hem buraları ikinci üniversite yerine değerlendiriyorlar. Burada birbirlerini tanıyarak, el birliği iklimini güçlendirerek elan kıvrak, daha ziyalı yarınlara yürüyorlar. Bizler da gençlerimiz üzere yurtlarımızda ki imkanları güçlendirerek, kapasitemizi arttırıyoruz. Bu yıl 850 bin kapasitenin üstüne çıktık. 800 den aşkın mikro hizmetlerimizi yine gençlerimizle gelişigüzel bir şu anda olduğu kabilinden bu arada bitmeme ettireceğiz” dedi.

Açıklamanın arkası sıra Vekil Kasapoğlu öğrenciler ve tören düzeni üyeleri ile birlikte kurdele keserek yurdun açılışını yaptı. Elan bilahare yurdu gezen Kasapoğlu öğrencilerle ışık çektirip dostane etti.

Share: