Çankaya Belediyesi Oyunevleri Depremzede Çocuklara Açıldı

Çankaya Belediyesi, hareket felaketinin yaralarını görmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Şehremaneti, Ankara’ya mevrut depremzede ailelerin çocukları üzere oyunevlerinin kapılarını açtı. Oyunevleri, çocukların depremden kaynaklı yaşadıkları damarı bozuk duyguların etkilerini azaltmayı amaçlıyor.

Çankaya Belediyesi adına evvel günden itibaren sarsıntı yaralarını kullanmak için harekete geçtiklerini ve Ankaralı gönüllülerle büyük bir tesanüt gösterdiklerini kaydeden Çankaya Belediye Reisi Alper Taşdelen, “Çocuklar önceliğimiz. Ankara’ya mevrut depremzede ailelerin çocuklarına oyunevlerimizi açtık. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve psikologlarımız eşliğinde hem güzel oyunlar oynayacaklar hem de temel eğitimlerini alacaklar” dedi.

SABAH VE GÜN ORTASI SAATLERİNDE HİZMET VERECEK

Oyunevlerinde, çocukların baziçe ve özge etkinliklere katılmaları teşvik edilerek, spor, yoga ve saz dersleri ile gerginliklerinin azaltılması hedefleniyor. Oyunevleri, psikologlar ve öğretmenler eşliğinde hafta içi sabahleyin 10.00-12.30 gün ortasi 13.30-16.00 saatleri beyninde zelzele bölgesinden mevrut çocuklara hizmet verecek.

Çankaya Belediyesi oyunevlerinin adresleri ise şöyle:

-Aşıramento Veysel Ayan Dirim Merkezi Oyunevi – Sokullu Mehmet Ciddi Caddesi No: 94 Dikmen (yapı içi)

-Sokullu Oyunevi – Sokullu Mehmet Ciddi Caddesi No: 94 Dikmen (çatı dışı)

-Zübeyde Karı Oyunevi – Şht. Mustafa Doğan Cad. No: 60 Baht

-Bayraktar Oyunevi – Vedat Dalokay Cad. Bayraklı Sok. No: 19 G. Osmanpaşa

-Cebeci Oyunevi – Kutlugün Sokak No: 14 Cebeci

Share: