CHP Araştırdı: “Mersin’in Mezitli İlçesinde 62 Ülkeden Müntehip Var”

CHP Mezitli İlçe Başkanlığı’nın yaptığı seçmen kütüğü araştırmasına göre ilçede 62 ülkeden seçmen bulunuyor. CHP Sazak Milletvekili Usta Başarır, “Mezitli ilçesinin mecmu müntehip sayısı 153 bin 677 ve yabancı seçmen sayısı 5 bin 574 hayat. Daha hazin olan ise Mersin Ağacı’in Mezitli ilçesinde 62 ülkeden seçmen var” dedi.

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tuncay ve ilçe yönetiminin yaptığı açıklamayı bugün duyuran saylav Ali Çevrimli Başarır, “Çıkan sonuçlar ürpertici, dehşet verici. Tamam, Sazak’üstelik 400 binin üzerinde Suriyeli, Iraklı, Ürdünlü kadar ecnebi insanların yaşadığını biliyoruz ama sistemli ve düzenli namına vatandaşlık veriliyor. Mersin Ağacı’in Mezitli ilçesinin cemi müntehip sayısı 153 bin 677 ve ecnebi seçmen sayısı 5 bin 574 birey. Elan feci olan ise Mersin’in Mezitli ilçesinde 62 ülkeden müntehip var” dedi.

Hiçbir yöneticinin, iktidarın zat toprağına bu kötülüğü yapamayacağını vurgulayan Başarır, “3 bin 872’si Suriyeli, bunun 144 tanesi Iraklı, 150 tanesi Suudi Arabistanlı. Biri çıkıp bunun hesabını vermelidir. Bizim memleketimize hastalık bu kötülüğü yapıyorsunuz? 62 ülkeden 5 bin 574 müntehip, 10 binin üzerindeki yabancıya bile yurttaşlık mevdu. Yani müntehip sayısının yüzde 4’ü kadar hızlı hızlı acilen. İlçe başkanıma bu verileri ortaya koyduğu üzere teşekkür ediyorum. Türkiye, Mersin, Mezitli, Hatay bunu doğruluk etmiyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Soylu’nun seçmen ithalini burada görüyoruz. O yüzden diyoruz kim, elkızı buna müsaade vermeyin. Türkiye yabancılaşmasın” diye niteleyerek konuştu.

“SEÇİM OLSA MAALESEF MUHTARLIĞI BİLE TÜRK VATANDAŞI KAZANAMAYACAK AYLA GELDİ”

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer de konuya ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yaptığımız çalışmadan bilahare ilçemizde oturan yabancı vatandaşların araştırmasını yaptık. Ne acıdır kim biz esnaf ziyareti yaptığımızda Türk esnaf bulamaz olduk. Sitelerimizde komşumuza esenleme vereceğimiz bir Türk vatandaşımızı bulamaz olduk. Resmi olarak araştırmalarımız sonucunda Mezitli’nin 153 bin 677 seçmeni var. Bunun seçmen sayısının 5 bin 574’ü yabancı seçmen ve 62 ülkeden müntehip var. Toplamda 15 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını almıştır. Bu resmi rapora bakarak… Başka resmi olarak Mezitli’birlikte 100 bine yakın Suriyeli var. Kendi memleketimizde yabancı olduk. Sitelerimizin bazılarında seçim olsa Suriyeliden ayrıksı aynı komutan seçilmesinin imkanı bulunmayan. muhtar seçimi olsa maatteessüf muhtarlığı birlikte Türk vatandaşı kazanamayacak hale geldi. Ülkemizi bu duruma sokanları Allah’a havale ediyoruz. Bu ülkede bizi bu arkaç getirenler utansın.”

Share: