CHP Grup Başkanvekili Hususi, partisince düzenlenen Cumhuriyet Altını Balosu’na katıldı

CHP Ekip Başkanvekili Mutlak Hususi, Kayseri’da partisince Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu sene dönümü nedeniyle planlı Cumhuriyet Balosu’na katıldı.

Hususi, bire bir otelde planlı programda, CHP ve ilkokul ortağının kapısının, henüz önceki partiden değişik nedenlerle ayrılan ve bir zamanlar başka partilere fikir veren herkese kategorik olduğunu ifade etti. Kayserilileri Kavim İttifakı ve CHP’ye çağırma eden Hususi, şunları söyledi:

“Yerleri başımızın üstünde. CHP için gelene, zinhar ha kapıya geçip üstelik, ‘ya bugüne büyüklüğünde neredeydin, münasebet ötelere gittin, bak sen gittin birlikte bize neler ettin.’ diye niteleyerek hesap sormayın. Çünkü revan, gani olsun diyerek gitti. Dönen umuda dönüyor. Elhak ‘gelme’ dersen, sorar sana. ‘Sen sebep önüme dikildin, bu lüp tapusu sende mi?’ der. Vallahi bu lüp tapusu hangi Hür Hususi’bile, hangi Kemal Bey’de. Bu evin tapusu Bahir Baykal’da üstelik yok, Altan Öymen’üstelik bile. Ecevit’te de yoktu, İsmet Paşa’üstelik birlikte. Bu babaevinin tapusu benzeri kişiye kayıtlıdır, o da Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’tür.”

Hususi, Kayseri’nin erk partisine çokça rey veren ve onun de karşılığını düz benzeri toprak diye düşündüklerini ancak durumun anca görünmediğini, şehrin anında küsurat benzeri işsizlik sorunu olduğunu savundu.

Her yere yapılan otobanların Kayseri’den esirgendiğini öne süren Hususi, “15 yıldır küçümseme verilen acul trenin halen henüz sözünün tutulmadığını, bu intihap gelip dayanınca bezemeli bir ana atıldığını gördüm. Gördüm kim Kayserili iktidara kepçeyle vermiş ama nüfuz Kayseri’ye gelince öz kaşığını dahi çok görmüş. Kayseri’nin ‘nasıl olsa çantada kekliksin, sen oyu bize verirsin, sana bakım lazım yok’ diyen anlayışa geçmiş sandıklarda karşılık vereceğini, hesap soracağını dahi Kayseri’yi sokaklarında gördüm.” diyerek konuştu.

Programda, CHP Kayseri Mebus Ciddi Zayıf ve CHP İl Başkanı Ümit Özer da birer müşavere yaptı.

Balo konser ve gato kesiminin ardından sona erdi.

Share: