Çorum’da İtfaiye Haftası dolayısıyla aktiflik düzenlendi

Çorum Belediyesince İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında kurulan İtfaiye Terbiye Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü tesislerinde İtfaiye Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Çorum Belediye Başkanı Aşgın, burada yaptığı konuşmada, layenkati demeden gelişigüzel şartta canlarını ortaya koyan itfaiyecileri kutlama etti.

Çorum Belediyesi itfaiye aracı ekibiyle gurur duyduğunu dile getiren Aşgın, “Bundan Sonra itfaiyemizi güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Seçkin hangi lazımsa, kuşkusuz benzeri gerekseme varsa bunu itfaiyeye çıkarmak bizim boynumuzun borcudur. Çünkü hemşehrilerimize verdiğimiz sözün ve onlara olan sorumluluğumuzun gereği budur.” dedi.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürü Adaletli Balcı ise geçmişten günümüze teknolojiye bukanak uydurarak kendilerini geliştirdiklerini vurguladı.

En muhteşem cuşuhuruş çıkış nedenlerinden birinin insanların sarhoşluk ve ihmali olduğunu anlatan Balcı, “Bu nedenle yangından sığınmak amacıyla öncelikle dikkatli olmalıyız. sıkça kontroller yapmalıyız. Tıpkısı özdek olmaz denildiği amacıyla dokuz canlı çok ateş vuku buluyor. Şehremaneti Başkanımızın önderliğinde vesile, takım ve personel hikmet, becerilerimizi aktarılma geçtikçe geliştiriyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra itfaiye aracı ekipleri, eylem yaptı. Eylem sonrasında tören düzeni üyeleri İtfaiye Eğitim Bilimi Parkı’nı gezdi.

Törenin sonunda tekaüt itfaiye personeli ve sunu güre itfaiye eri ile pasta kesildi.

???????Share: