Cumhur Reisi Erdoğan Özbekistan’a geldi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, hususi tayyare “TC-TRK” ile TSİ 13.45’te, Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Çap Başkanları Zirvesi’ne özel misafir yerine katılmak için Özbekistan’ın Semerkant kentine geldi.

Reisicumhur Erdoğan’ı, Semerkant Arsıulusal Havalimanı’nda, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başvekil Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve farklı yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Ağaç, Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Demir, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik birlikte Semerkant’a geldi.

Cumhur Reisi Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Izzet Mirziyoyev’in davetine icabetle, Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Oran Başkanları Zirvesi’ne özel misafir olarak katılacak.

Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü gözetiminde, “diyalog ortağı” statüsünü elde ettiği 2012’den bu yana Türkiye’den şahika toplantılarına “Reisicumhur” düzeyinde ilk defa katılım olacak.

Zirve kapsamında, bazı liderlerle ikili görüşmeler yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın düzenlenecek Şahika Oturumu’nda birlikte konuşacak.

Share: