Edirne’den gelişmemiş güdük

Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Kap ve Zührevi Hastalık Emraz Asıl Vukuf Dalı Akademisyen Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, görüşmede Rektör Tabakoğlu, darülfünun bünyesinde muhtelif görevlerde mevcut ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Pişkin’e üniversiteye vermiş olduğu ulama ve hizmetlerden dolayı teşekkürname ederek, ailesi ve sevdikleriyle birlikte bahtiyar, rahat ve sağlık meşbu bir sahn diledi.

Prof. Dr. Girgin dahi Trakya Üniversitesinin tıpkı mensubu olmaktan alım ve bahtiyarlık duyduğunu anlatım ederek, üniversite ile bağının gelişigüzel ant devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret böylelikle Tabakoğlu, günün anısına Pişkin’e bergüzar takdiminde bulundu.

“Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK vasıtasıyla desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Terbiye ve Bili Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ocak sahipliğinde “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Ege, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Eksiksizlik, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden talim üyelerinin eğitmen adına katıldığı projede değişik üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde terbiye gören 20 öğrenci eğitim aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Kent Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere akıllıca namına planlama ve tasarım yapması istendi.

Talim elemanları eşliğinde proje çalışmalarını tay tay arabası öğrencilere terbiye sürecinde değişik seminerler ve düzlük gezileri düzenlendi. 7 günlük terbiye sonunda ortaya sâdır peyzaj dizayn projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: