Elazığ’da güllabi kaybolan hayvanları dron ile buldu

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde ağıldan çıkarak kaybolan 230 küçükbaş efsanevi, açıkgöz ekiplerinin hem karadan hem üstelik dron ile açıktan yaptığı açık yetenekli mücahede ile bulunarak sahibine konfirmasyon edildi.

Alacakaya’nın Sularbaşı Mahallesi’nde hayvancılık yapan Mahmet Atar, 230 sayı küçükbaş hayvanını ağıldan çakmak istedi. Ağıla gittiğinde hayvanlarının olmadığını gören Atar, durumu şipşak bitirmiş ekiplerine bildirdi. İl Uyanık Komutanlığı Alacakaya İlçe Açıkgöz Komutanlığı ekipleri, kaybolan 230 küçükbaş hayvanı uydurmak üzere tezelden harekete geçti. Hayvanların çalınmış olma ihtimali ayn önüne alınarak uyanık ekipleri seferber oldu. Bitirmiş ekipleri hayvanların gidebileceği ormanlık arazide hem karadan hem da dron ile açıktan kontrol çalışması başlattı. Dron ile bilcümle kesim açıktan tarandı. 4 saat süren aramanın neticesinde kaybolan 230 küçükbaş hayvan, mahallenin 7 kilometre uzağında bulundu.

Geçim kaynağı olan hayvanlarına munsap Mahmet Atar, “Kaybolan hayvanlarımızı çok şükür jandarmamızın desteği ile bulduk. Bütün jandarmalarımıza teşekkürname ediyorum” dedi. – ELAZIĞ

Share: