Iğdır haberi: TMVL Süper Yürek finalinde kazanan Iğdır Masterler oldu

– TMVL Süper Yürek finalinde kazanan Iğdır Masterler oldu

SİNOP – Türkiye Masterler ve Veteranlar Ligi’nde final müsabakasında Iğdır Masterler takımı, Çaycuma temsilcisini 4-2 aşınmış ederek Süper Kupa’nın sahibi oldu.

TMVL Süper Yürek finalinde Iğdır Masterler takımı ile Çaycuma Veteranlar takımı, Sinop Gerze Kent Stadı’nda karşı karşıya geldi. Protokolün tribünden seyrettiği maçın önceki yarısı 1-1 eşitlikle sona erdi. Maçın ikinci yarısınında ise Iğdır Masterlar takımı 4-2 öne geçti. Maçın böylelikle Süper Kupa’nın sahibi Iğdır temsilcisi oldu.

Bol gollü geçen karşılaşmanın böylece Iğdır Masterler Topluluk sorumlusu Yüksek Kulaklı, “Öncelikle Antalya’da süper benzeri şampiyonluk geçirdik. Pespaye kusursuz kompakt oyunla rakiplerimizi eledik, finale kaldık. Finalde da Çorum kadar etkili benzeri rakibi eleyerek Türkiye Şampiyonu olduk. Bunun akabinde Federasyon Kupası’nı kayran Çaycuma takımını da burada 4-2 yendik. Iyicene benzeri karşılaşma oldu, bir spor şehri olan doğunun incisi Iğdır’ı burada iyice baziçe ettiğimizi düşünüyorum” diyerek konuştu.

Share: