İyi Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Yüksel: “Bire Bir Değil Bin Yasa da Getirseniz Bizi Susturamayacaksınız”

EKSIKSIZLIK ONUR ATALAY

İYİ Tümen Kadın Politikalarından Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Husus çal, ikbal al” programı kapsamında Aksaray’da; “Sıkı Denetim yasası diye aynı yasa çıkardılar. Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu tefrik etmek için benzeri değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız” dedi.

İYİ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, partisinin 81 ilde başlattığı “Bap çal, ikbal aldatma” programı kapsamında Aksaray’a geldi. İYİ Tümen İl Başkanlığı’nda fırka yöneticileri ve avrat kolları üyeleriyle tıpkı araya gelen Yüksel, şunları söyledi:

“Memlekette şişman aynı derin meskenet yaşanıyor. Dillerinden fakirliği düşürmeyen amma sarayından çıkmayan o zatı muhteremlere, bu ülkede derin yoksulluğun var olduğunu, bu ülkede çocuğunu açgözlü yatıran aileler. İşte bunları şahsen dinleyerek duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, vergi etmeyen kalplere afişe etmek üzere ‘kapı çal istek şike’ projesi başlattık.

“BU MUTLULUK ERINÇ BULACAK”

Birileri sarayda beğeni-i sefa sürerken birileri elektriğin, suyun, doğalgazın, kömürün olmadığı yerde insani onuruyla yaşamaya çalışıyor. Bunun bir vebali var. Sıkı Denetim yasası diye tıpkı kanun çıkardılar. Ben Aksaray’dan sesleniyorum: Ayıbınızı, hatanızı, beceriksizliğinizi, ülkede yaşanan yolsuzluğu, yoksulluğu fark etmek amacıyla tıpkısı değil bin yasada getirseniz bizi susturamayacaksınız. Cesurluk, kahramanlık ve yiğitlik cinsiyette değil yürektedir. Bu ülkenin maküs talihini alt etmek amacıyla yola çıktık. Seçim haset sandıktan doğan ruz kimseyi ayırmadan herkese bedel doğacak. Herkesi tıpkı eden, adaletle başöğretmen, hukuku yüksek kılan, kul hakkı yemeyen, yedirmeyen, yoksulluğu karşıcı, gençleri siyasilere kul etmeyen iyilerin iktidarında bu talih yaşayiş bulacak.

“YOKSULLUKLA ÖVÜNEN BİR İKTİDAR VAR”

Bu nüfuz 20 yılda 20 milyon çöllük yarattı. O yoksullukla övünen tıpkısı erk var. Monitör kanallarında ‘şu kadar ailenin canlılık faturasını ödedim’ diyor ayrımsız bakan. Sadece soruna bakıyor, hal üretmiyor. Bu nüfuz yemeden içmeden ülkeyi fakirleştirdi, aut dünyada itibarımızı zedelediler. Paramızı pul, insanımızı kul eğlediler. İktidarın bugün yönettiği iktisat politikası halkı yoksullaştırdı. Fakirden alıp zengine veren tıpkısı dizge yarattılar, düzem korumalı mevduat sistemi. Biz üstelik diyoruz kim bu kadar sorumluluk olmaz. Devleti atfetmek deneyim makamı değildir. Devleti imale etmek ağırbaşlılık gerek. Erte benzeri zaman ben kandırıldım mersiye hakkınız bulunmayan iktidardakiler. Size temel sözü olsun, tıpkı kadın sözü olsun bu iktidarı sandıkta göndereceğiz.”

Share: