Karaelmas Turizm Ekspresi güzergahı tanıtıldı

FIREZ ve Turizm Nazır Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara- Zonguldak hattında baştan başlatılması planlanan ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ ile Çankırı’ya geldi. Ekspresin güzergahı ise turizmcilere tanıtıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, turizmcilere güzergah tanıtımı amacıyla düzenlenen ve Ankara’dan akım fail Karaelmas Ekspresi ile Çankırı Garı’nda koyuverme verdi. Alpaslan’a Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, DOĞRU Parti Çankırı Milletvekili Iyi Çivitcioğlu, DOĞRU Öğür Ankara Saylav Zeynep Talih, Çankırı Belediye Reisi İsmail Hakkı Sağlıklı, SELIM Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve yetkililer haremlik etti. Burada açıklamalarda mevcut Alpaslan, Türkiye Cumhuriyeti Çap Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. aracılığıyla Ankara-Zonguldak hattında başlatılacak ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ seferinin ilerleyici günlerde hizmete alınacağını belirtti.

Alpaslan, “Karaelmas Turizm Ekspresi’yle ait kendisine daha geçmiş sayın milletvekillerimizin girişimiyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkmıştı ve bu güzergah başlamıştı. Tığ dahi bunun realize edilmesiyle ilişkin çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bildirme özellikle bu Karaelmas treninin, turizm ekspresi olması yönündeki çalışmalarımızda sona yaklaşmış durumdayız. Bunu tekrar arzulu turizmcilerle özellikle turizm gezi acente sahipleri kalkmak amacıyla onlarla yine bu devir üstünde seyahat yaparak seyahatin bütün boyutlarıyla değerlendirilmesinin elan nakit para elan bereketli olması üzere icraat yapıyoruz” dedi.Alpaslan, tren ile yola devam edeceklerini belirterek, “Gelmişken Çankırı’mızın turizm açısından potansiyelini, hesaplı çalışmaları yerinde ve durumlarını de kullanmak için geldik. Sayın vekillerimizle valimizle ait tüm belediyemizle çalışmalarımızı yaptık. Buradan esasen Çankırı’nın ilçeleri ve Karabük’e büyüklüğünde Çerkeş kalkmak amacıyla uğrayıp yolumuza bitmeme edeceğiz. İnşallah en güdük zamanda da bu Karaelmas trenimiz, turizm ekspresimiz üstelik seferlerine başlayacak. Buna yönelik çalışmalarımızda akıbet aşamaya gelmiş durumdayız” diyerek konuştu. Çankırı Sodyum Klorür Mağarası’nı bile mülakat fail Bakan Yardımcısı Alpaslan, peşi sıra katar ile Karabük’e akıntı etti.

?

Share: