Kastamonu gündem haberleri | Kastamonu Valisi Çakırdoğan, yeğin sonrası yapılan çalışmaları değerlendirdi

Kastamonu Valisi Avni Çakır, 11 Ağustos 2021’dahi Bozkurt ilçesi ilkin başlamak için birçok ilçeyi etkilen yeğin felaketinin ardından kurumların koordineli bire bir şekilde çalıştığını ve bu yıl hedefledikleri çalışmaları şişman oranda tamamlayacaklarını söyledi.

Çakır, Kuzey Küçük Asya Kalkınma Ajansında (KUZKA) düzenlenen İl Eş Güdüm Kurulunda yaptığı konuşmada, 11 Ağustos 2021’de yaşanan sel felaketi dolayısıyla ayrımlı sektörlerdeki yatırım programlarını ertelemek zorunda kaldıklarını belirtti.

Daha sonradan çalışmalara atiklik verdiklerini anlatan Şarap, “Vatandaşlarımıza birlikte küçümseme verdiğimiz üzere 2022 yılındaki bu faaliyet dönemimizde bile esbak yıldan nakıs kalan yatırımlarımızı büyük oranda tamamladık. Bitmeme eden işlerimiz var. hava durumu ahali verdiği ölçüde, kasım ayı çok yağışlı geçmezse hedeflerimizin birçoğunun üzerindekileri ayrımsız şekilde gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

Zorlu aynı coğrafyada çalıştıklarını anlatan Çakırdoğan, “Tamam birimlerimizin sahada sergilemiş oldukları koordinasyondan son adım memnunum. Özellikle afetin daha çok zararlarının olduğu bölgedeki çalışmaları başkanlığımda toplanan koordinasyon kurullarında takip ediyoruz ve sahada bunun faydalarını görüyoruz. Sonuç odaklı çalışıyoruz. Ego şu anne büyüklüğünde sergilenen çalışmalardan hem vahit amirlerime hem de ekiplerine çok teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Çakırdoğan, 2022 yılı üçüncü dönüş bakımından site genelinde 379 projeden 41’inin tamamlandığını 233 projenin üstelik yapımının sürdüğünü söyledi.

İhale aşamasında 17 proje bulunduğunu ifade fail Çakırdoğan, “Arıtma edilen 13, başlanmayan 75 projemizin bulunduğunu ifade edebilirim. Proje tutarı 22 bilyon 270 milyon 575 bin 116 liralık.” diye niteleyerek konuştu.

Programa Kastamonu Şehremini Rahmi Galip Vidinlioğlu ile kaymakamlar, şehremaneti başkanları ve hava müdürleri katıldı.

Share: