Kastamonu haberi: EHF Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor – Team Esbjerg: 27-43

– EHF Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor – Team Esbjerg: 27-43

KASTAMONU – El Topu Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi 6. hafta mücadelesinde sahasında Danimarka temsilcisi Team Esbjerg ekibini konuk eden Kastamonu Belediyespor, sahadan 27-43 mağlup ayrıldı.

Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 6. maçında Danimarka’nın Team Esbjerg ekibini misafir etti.

Kastamonu Suret Tutkun Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada mihman ekip Team Esbjerg, önceki yarıyı 12-25 önde tamamladı.

İlk yarıda olduğu kabil ikinci yarıda da zihayat rakibine direnemeyen Kastamonu Belediyespor sahadan 27-43 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla Kastamonu Belediyespor, EHF Şampiyonlar Ligi’nde 5’nci mağlubiyetini aldı.

Kastamonu Belediyespor EHF Şampiyonlar Ligi’nde 7’nci maçını deplasmanda Fransa’nın Metz takımıyla 3 Aralık’ta oynayacak.

“Hem sonuçtan hem da oyundan hiç memnun değilim”

Karşılaşma sonrasında açıklamalarda kâin Kastamonu Belediyespor Antrenörü Claus Mogensen, sahadan mağlubiyetle ayrıldıkları üzere kalbi kırık olduklarını söyledi.

Team Esbjerg takımının hararetli tıpkı topluluk olduğunu rapor fail Antrenör Mogensen, “Süfli sahada mebzul tıpkı başarım sergilediler. Bizim açımızdan ikinci yarıda gösterdiğimiz cenkçi oyun bizim üzere mebzul aynı şeydi fakat hem sonuçtan hem birlikte oyundan on paralık memnun değilim. Bizde haddinden fazla daha etkili ve farklı bire bir seviyedeki takımla oynadık. Pik mütekâsif olmuştuk. Sahada alelade savaştık” dedi.

Kendi ülkesine ilgilendiren ayrımsız kulüple oynamanın farklı tıpkısı ruh olduğuna değinen Mogensen, “Tanıdığım insanlara cebin burada boğuşmak benim amacıyla de pir oldu. İletişim bina etmek için fazla zamanımız olmadı. Tığ maça odaklanmaya çalıştık” diyerek konuştu.

“Bire Bir sonraki tura yükselen takımlardan birisi olacağız”

Kastamonu Belediyespor’un başarılı oyuncularından Betül Yılmayan ise, “İlk devrenin sonuna makul hele ferah tıpkısı uğraş ortaya koyduk. Maatteessüf hücumda istediğimiz pozisyonları bulamadık. Filhakika Şampiyonlar Liginin çokça zihayat benzeri takımı, güzeşte yılın final-foura kalık ve antrparantez ayrıksı grupların en hayatiyetli takımına karşı savaş ettik. Elimizden gelenin genişlik iyisini yaptık. Bizim üzere buradaki maç oylumlu ve deneme yerine iyicene bire bir karşılaşmaydı. Tığ bu tecrübeden öğrenebildiğimizi yer iyisi ile ayrılmaya çalıştık. İkinci devrenin sonuç anlarında hücumda henüz iyiydik. Bu defada defans yapmayı mecmu olarak başaramadık. Cümle görüp izliyor, seçkin geçen maç temas güzeşte karşılaşmada aynı geçmiş maçtan haddinden fazla henüz pir baziçe ortaya koymaya çalışıyoruz. Henüz iyisi başlamak amacıyla var gücümüzle çalışacağız. Sezonun sonunda umarım bu gurubun genişlik azından tıpkısı ahir turuna yükselen takımlarından birisi olacağız” şeklinde konuştu.

“İkinci nısıf daha evire çevire bir hentbol oynadık”

İlk yarı istedikleri gibi benzeri baziçe ortaya koyamadıklarını belirten Serpil İskenderoğlu dahi, “Oynadığımız Esbjerg takımı Şampiyonlar Liginin yeryüzü iyi takımlarından oluyor. Geçen sene bitiş-four oynayan aynı bando. Çok mebzul bire bir takım ile oynayacağımızı bilerek çıktık. Amacımız haddinden fazla mebzul mücadele edip dolgunca aynı maç çıkarmaktı. İlk nısıf bunu tekmil yerine başaramadık amma ikinci nısıf sunma azından biraz henüz kendimizi toparlayıp ongun işlemler yaptığımızı düşünüyorum. Tabii ki önümüzde tekrar vahim ve güçlü maçlar olacak. Bizlerde o maçlara göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Zor ayrımsız maç olduğunu tamlayan Ceylan Demirçelen ise, “Esbjerg haddinden fazla dinç bir rakip. Sabık yıl bitiş-four oynadılar. Biz hangi takıma cebin oynadığımızı biliyoruz. Bunu düşünülerek çıktık sahaya. İkinci devir henüz aşkın savaştık. Daha aşkın maçı istedik amma bunun birlikte önceki devrede mücadele etmediğimizi, savaşmadığımızı üstelik söyleyemem. Herkes mücadele etmek üzere mebzul bir uğraş elde etmek üzere sahadaydı. Bizler elimizden geleni yaptık. Daha fazlasını birlikte yapabilirdik ama karşımızda canlı bir Esbjerg takımı vardı” diye niteleyerek konuştu.

“Bozuk takımıma cebin savaşım ettiğimden dünya kendimi somurtkan hissettim”

Kastamonu Belediyespor’dan Danimarka’nın Team Esbjerg takımına para aktarımı olan Beyza İrem Türkoğlu ise, çarkıt takımına alın savaşım ettiği üzere kendisini az buçuk garip hissettiğini ifade ederek, “İlk posta sakat takımıma cebin oynamıyorum amma bu misil Danimarka’yı temsilen oynuyorum. Masanın yenen tarafında olduğum üzere mutluyum. Güzel aynı maç oldu. Arkadaşlarıma karşı oynadım. Kazandığımız üzere mutluyum” şeklinde konuştu.

Team Esbjerg Antrenörü Jesper Jansen birlikte, galip geldikleri amacıyla bahtiyar olduklarını belirtti.

Maçın genelinde dolgunca tıpkı iş çıkardıklarını kaydeden Jansen, şunları söyledi: “Karşılaşmanın hem evvel hem birlikte ikinci yarısında işi acele bitirdik. Tafsilatlı süre karşılaşma üstünlüğünü koruduk. Evimize 2 puanla döndük”

Share: