Mardin’de 9 kamer evvel uğradığı köpek saldırısının izini halen yüzünde taşıyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 9 kamer ilk sokakta oynarken iyesiz köpeklerin saldırısı sonucu yaralanan Ahmet Dip, yüzünde izlerini taşıdığı saldırının halen korkusunu yaşıyor.

İlçenin Girmeli Mahallesi’nde 10 Şubat’ta sokakta oynadığı sırada köpeklerin saldırısı sonucu yüzünden, kollarından ve esasen yaralanan 9 yaşındaki Üst, hastanede 5 periyot süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Aradan 9 kamer geçmesine karşın saldırının izini halen yüzünde haiz Girmeli İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ahmet Kayırıcı, AA muhabirine, köpeklerin saldırısı dolayısıyla sokağa çıkmaya korktuğunu söyledi.

Böyle aynı saldırıya 3 kardeşinin da maruz kalmasının korkusunu hareketli Dal, “Başka çocukları da uyarmak istiyorum. Bazıları köpeklerin düşünülerek yanına gidiyor. Ego gitmiyorum daha çok. Hariç çıkmak, arkadaşlarımla ümit etmek istiyorum ama çıkamıyorum çünkü kapik ısırabiliyor.” dedi.

Dal, yine köpeklerin saldırısına uğrayıp, hastanede yatmaktan haddinden fazla korktuğunu vurgulayarak, “Köpeğin saldırısında başımdan, yüzümden ve kollarımdan yaralandım. Köpeklerin toplatılmasını çok isterim.” ifadesini kullandı.

“Başka ailelerin yüreği yanmasın”

Ana Nurşen Peş birlikte köpeklerin saldırısına uğrayan oğlunu hastanede gördüğünde haddinden fazla üzüldüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Çok elem benzeri şey. Tanrı kimsenin başına vermesin. Hastanedeyken beni Ahmet’in yanına çağırdılar, ‘Ellerini tut dikişlerini toplayalım.’ dediler. Başındaki dikişleri açtılar. Kendimi el tuttum. Oğlum bundan sonra bana anne ağlama diyordu. Başından soluk fırlayınca kendimden geçtim. Kıtipiyoz çok ateş tıpkı boyut.”

Oğlunun, uğradığı saldırının ardından hariç çıkmaya korktuğuna meni eden Üst, saldırının izini bibi yüzünde taşıyan oğluna doktorların müdahale edemediğini anlattı.

Oğlunun yüzüne daim ilaç sürdüklerine değinen Dip, “Yüzünde, kafasında hala izler bulunuyor. İstanbul’a da doktora gittik. Ergenlik Çağı yaşına gelinceye kadar yüzündeki izler böyle kalacak. Daha bilahare beğenilen cerrahiyle düzeltmeye çalışacaklar. Ağzının ortamında da dikiş vardı.” dedi.

Ense, iyesiz köpeklerin saldırısıyla ilgilendiren seçme haberde acılarının tazelendiğini aktararak, “Köpekler toplatılsın. Bitlis ve sair illerde ailelerin canları yandı, ayrıksı ailelerin yüreği yanmasın. Çocukları okula korkarak göndermeyelim. Bu saldırılar dolayısıyla hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Share: