Martir Bedirhan bebeğin anneannesi terörü lanetledi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz 2018’birlikte PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu bebeği Bedirhan Mustafa ile martir olan Nurcan Karakaya’nın annesi Suudiye Çıpa, İstanbul Beyoğlu’nda çocukların birlikte aralarında bulunduğu sivillerin uğur alındığı terör saldırısına aksülamel gösterdi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde dinamik ve dört yıl geçmiş gerçekleştirilen namert saldırıda 25 yaşındaki kızı ve 10 mahiye torununu kaybeden Suudiye Çıpa, kızının ve torununun kabrini mülakat ederek dua okuyor.

“Yavrumun yavrusu, küçük meleğim” diye torunu Bedirhan’ın mezarındaki fotoğrafa bakıp yakarış eden Çıpa, kızı ve torununu özlemle anıyor.

İstanbul’birlikte İstiklal Caddesi’nde sivilleri misyon düzlük yıldırı saldırısına tepki gösteren Suudiye Çıpa, AA muhabirine, olayı televizyonda haberlerden öğrendiğinde nazik üzüntü duyduğunu söyledi.

Aklından hiç çıkmayan torunu ve kızının martir olduğu günü hatırladığını belirten Çıpa, teröristleri lanetleyerek, “Onlar sevinmesin diyerek üzülsek da içimizden üzülüyoruz. Kahrolsun terör.” dedi.

“Bedirhan aklıma geldi”

Demir, İstanbul’daki rezil saldırıyla acılarının tazelendiğini dile getirerek, “Yavrular annesinden koptu, anneleri yavrularından koptu. Haddinden Fazla acıydı. Oradaki sivillerin hangi suçu vardı?” diye niteleyerek konuştu.

Saldırıdan sonra televizyondan olay durumunda gördüğü çağa arabasının hele kendisini haddinden fazla etkilediğini vurgulayan Çıpa, “Bedirhan aklıma geldi ve o acıları tekrar yaşadım ama teröristler sevinmesin diye üzüntümüzü içimizde saklıyoruz. Bizim yavrularımız tek ant ölmedi. Değme hafta mezarlarını ziyaret ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Türk milleti güçlüdür, ayrımsız ve beraberdir”

Türk milletinin tıpkısı ve beraber olduğu müddetçe teröre ayn açtırmayacağını belirten Demir, “Askerimizin ve polisimizin değme ahit yanındayız. Birçok Bedirhanlar ölse dahi nice Bedirhanlar dirilir, devletimizin, milletimizin hiç kuşkusu olmasın. Türk milleti güçlüdür, ayrımsız ve beraberdir.” dedi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde mahiyet bölgesinde vazifeli eşini ziyarete revan 25 yaşındaki Nurcan Karakaya, 31 Temmuz 2018’üstelik çağ yolunda PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık oğlu Bedirhan ile şehit düşmüştü.

Share: