Martir ve gazi aileleri bir araya geldi

Cıvıl Cıvıl’nun Ünye ilçesinde martir aileleri ve gaziler düzenlenen programda bir araya geldi.

Fatsa-Ünye Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği vasıtasıyla, Atatürk Parkı Toplumsal Tesisleri’nde füzyon programı düzenlendi. Programa çok sayıda şehit ailesi ile gaziler ortaklık sağladı. Planlı programda mütekellim Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Birtakım canlarını verdiler, bazen yeryüzü nadir organlarını verdiler bu vatan uğruna, lahut değerler uğruna. Size söyleyecek lafız bulamıyorum. Bu yaptığınız fedakarlık haddinden fazla değerli olduğu için bu değerleri payeleri ifade edecek söz yok. Bizler de bakım makamıyız. Dolayısı ile geride kalanlara müstahak olacak şekilde hizmetler sunmak bizim görevimiz. Tığ sizin hizmetkarınız. Zımnında sizi henüz hediye etmek amacıyla elimizden gelen hizmetleri yapmaya hazırız” dedi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık programda yaptığı konuşmada, tüm kurumların martir aileleri ve gazilerin beraberinde olduğunu rapor etti. Programda antrparantez, Fatsa Ünye ve Mekân İlçeleri Martir Aileleri ve Gaziler Tesanüt Derneği Başkanı Fakirlik Çiçek ile Fatsa Ünye Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Ünye Şubesi Başkanı Kasıt Alemdar de birer müşavere gerçekleştirdi.

Programa, Çaybaşı Kaymakamı Toygar Tarık, Çaybaşı Belediye Reisi Hüseyin Besili, Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, siyasal parti toprak ve kaza başkanları, sivil cemiyet kuruluşları başbuğ ve temsilcileri ile martir ve gazi yakınları katıldı. – KALABALIK

Share: