Organ ve mahiyet göze muntazır dallar amacıyla kilometrelerce ayaklık çevirdi

Adana’üstelik 2013’te 6 yaşındaki oğlunu kanı tümörü dolayısıyla kaybeden Eksiksizlik Yücel, uzuv ve töz hücre nakli muntazır çocuklara dikkati ahzetmek için bisikletiyle çıktığı Türkiye turunda Van’a ulaştı.

Çocuklar üzere 19 devir önce Adana’üstelik “Gelişigüzel kaide bir imge olsun” sloganıyla derrace turunu başlatan Yücel, AA muhabirine, köken hücre ve uzuv bağışı üstüne içtimai bilinci artırmak üzere 10 Ağustos’ta Adana’dan ayaklık çevirmeye başladığını söyledi.

Şehirleri gezerek insanlara köken hücre ve aza bağışının önemini anlattığını belirten Yücel, şunları kaydetti:

“Hastanelerde çaresizce lösemi hastası çocuklarımız, kendilerinin hayatını kurtaracak donörleri bekliyor. İnsanlar hakikat hücre bağışı üzerine yeterli bilgiye ehil değil. Çocuklarımız, hayatlarını kurtaracak insanları beklerken temas çevrim ölüme tıpkı kadem elan yaklaşıyor. Ego buna kaygısız kalamadım. Esbak yıllarda olduğu gibi bu yıl da Adana’dan bisikletime binerek illeri geziyorum. Bu yılki rotamda 41 ülke, 6 bin kilometre var. Van’a ulaştım. Van’daki gönüllü gruplar ile benzeri araya geleceğim. Onlara gerçeklik hücre bağışını anlatacağım.”

Bambaşka esas ve babaların kendisi üzere velet acısı yaşamasını istemediğini dile getiren Yücel, “9 yıl önce beynindeki tümör cihetiyle oğlumu kaybettim. Faaliyetler oldu ancak dirim mücadelesini kaybetti. Utku’nun organlarını bağışladık. Başka çocuklara avlu verdi. Ego dahi kısaca tıpkı buçuk sene evvel bir hastaya karaciğerimi verdim. ” dedi.

İnsanları cins göze bağışı konusunda duygulu olmaya çağırma eden Yücel, “Kızılay dem kabul etme noktalarına her an sadece 3 tombul zaman örneği vermekle geçmiş adımı atacaklardır. Ülkemizde Kızılay bu işi yer bereketli şeklide yürütüyor Afiyet Bakanlığımızla birlikte. Yapılan analizlerde eşleşme çıkması yerinde yeniden çağ kabul etme yöntemi ile aktarım muntazır sayrı bire bir çocuğun hayatını kurtaracaklardır. Van’ın peşi sıra yoluma bitmeme edeceğim. Bundan ahir durağım Balkı olacak.” diyerek konuştu.

Share: