Safranbolu’da “Kendi Kentimde 1 Çevrim Turistim” Uygulaması Başlıyor

Safranbolu Belediyesi başlattığı bakir uygulama ile Safranbolu, Karabük ve Karabük’ün farklı ilçelerinde tevakkuf eden vatandaşlara, Safranbolu’yu tanıtacak. Değme çarşamba yapılacak ve 2 saat sürecek seyahat ile vatandaşlar, üstü boş otobüs eliyle Safranbolu’nun muhteşem yerlerini görecek ve tanıyacak.

Gezi, saat 11.00’de Misak-ı Milli El Erki Meydanı’nda başlayarak Bağlar – Deretarla – Hıdırlık – Kazdağlı Meydanı – Antlaşma-ı Milli El Erki Meydanı güzergahında tamamlanacak. Vatandaşlara, Hıdırlık’ta çay izaz edilecek. Sonrasında huy yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşü Kazdağlı Meydanı’nda tamamlayacak ekip, üstü bulutsuz otobüs ile Muahede-ı Milli Demokrasi Meydanı’na bırakılacak.

Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, kontenjanın 30 can ile bağlı olduğu bildirildi. Geziye karışmak isteyenlerin, Safranbolu Belediyesi web sitesinin duyurular kısmında meydan kayran referans formunu doldurması ve Ahali Masaları’na konfirmasyon etmesi istendi.

Safranbolu’yu tanıtmak amacıyla balaban çabalama harcama ettiklerini belirten Belediye Başkanı Elif Köse, “Kentimizi evvel kişi vatandaşlara tanıtmamız gerekiyor. Başlattığımız ‘Kendi Kentimde 1 Dolaşma Turistim’ uygulamasıyla her Çarşamba 30 hayat ile yapacağımız gezide, bu amaca ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Share: