Sakat eşini yakıcı nefer, indirimsiz 19 sene mapushane cezasına çarptırıldı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde çarkıt eşini yakarak aheste yaralayan özlük, indirimsiz 19 sene cezaevi cezasına çarptırıldı.

Fatsa ilçesi Ayın On Dördü Mahallesi’nde 12 Eş tarihinde meydana gelen olayda Erkan Emiroğlu (38), 2021 yılında boşandığı 2 çocuğunun annesi Renkler Sözkesen (38) ile bahsetmek için evinin önünde benzeri süre bekledi. Bu esnada eski kayınpederinin getirdiği erzak çantalarını yukarıya çıkartan Sözkesen, dairenin uğrunda Emiroğlu ile karşılaştı. Erkan Emiroğlu burada bozuk eşinin üstüne yanıcı yön döküp ateşe verdi. Komşularının yardım ettiği karı, önceki yerine Fatsa Fehamet, peşi sıra Samsun Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne atıf edildi.

Olayın ardından vakfedilmiş mevcut Erkan Emiroğlu hakkında planlı savca sonrası Fatsa Bati Ukubet Mahkemesi’nce ‘Tasarlayarak Canavarcasına Hisle yahut Işkence Çektirerek Öldürmeye Teşebbüs’ suçundan, ata T.E. için ise ‘Öldürmeye Girişim Suçuna Müzaheret Etme’ suçundan sorun açıldı.

Davanın 6’ncı duruşmasında mahkemeye heyeti, duruşmaya Patırtılı ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile paydaşlık sağlayan Erkan Emiroğlu’nu, ‘Boşandığı Eşe Alın Canavarcasına Hisle Bile Bile Öldürmeye Teşebbüs’ suçundan iskonto uygulanmaksızın 19 yıl mapus cezasına çarptırdı. Oğluna müzaheret ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan T.E. ise aklanma etti. – KARGAŞA

Share: