Şanlıurfa malumat! Siverek’te halk kasabı ten satışına başladı

Siverek Belediyesince ancak gelirli vatandaşların çap ve mıhlı cilt ürünlerine kolayca ulaşabilmeleri amacıyla açılan halk kasabı satışa başladı.

Halktan mevrut talepleri değerlendiren Belediye Reisi Ayşe Anlamak, vatandaşlara şizoit et sağlanması amacıyla emek yapılması talimatı verdi. Harekete geçen ekipler, Ağaçhan Park’ında Siverek Belediyesi Kasabında faaliyete başladı. İş ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren uray kasabı, hafta içi seçkin dönüş saat 08.30’da ten satışına başlıyor. Matbuat Ürün ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, cilt satışının az gelirli vatandaşların yararlanması amacıyla açıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Vatandaşlarımızdan gelen yekpare talepler Şehremaneti Başkanımız Ayşe Anlamak aracılığıyla inceden inceye incelenmektedir. Başkanımızın halkımıza pimpirik ve dimdik cilt sağlanması talimatının ardından yapılan çalışmalarla Siverek Belediyesi kasabı hizmete açılmıştır. Etçi projesiyle vatandaşlarımız gergin ve dosdoğru ete ulaşırken çalışkan efsanevi yetiştiricileri da üretime motivasyon edilerek hayvancılığın gelişmesine yardım sağlanıyor.”

Kasapta dana kıyma ve kuşbaşı 100 liradan satılırken çiğköftelik 120, tavuk but 34, bütün tavuk ise 33 liradan satılıyor. – ŞANLIURFA

Share: