Sınıf arkadaşı marifetiyle öldürülmüş öğrencinin ailesi, çocukların dostlukla büyütülmesini istiyor

Mersin’in Toroslar ilçesinde dershane arkadaşının okulun tuvaletinde bıçaklaması sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki öğrencinin temel babası, ailelere çocuklarını dostlukla büyütüp, rahim ve vicdanla ödüllendirmelerini önerdi.

Toroslar ilçesindeki tıpkı ortaokulda 30 Kasım’üstelik sınıf arkadaşı eliyle tuvalette bıçaklanarak maktul Fatmanisa Babayiğit’nin ailesi, Çukurova Mahallesi’ndeki evlerinde taziyeleri akseptans ediyor.

Sosyal medyada iletişime geçtikten sonraları mülaki bire bir grup avrat da ziyaret ettikleri asıl Hacer ve cet Başkomutan Yürekli’ye başsağlığı diledi.

Anne Hacer Yürekli, AA muhabirine, geçmiş çocuklarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Acılarının tanım edilemez olduğunu tabir eden Yürekli, “Kızım civciv güldü, soldurdular. Başkalarının cücük gülleri solmasın. Yüreği yanmış benzeri ana namına şunu söylüyorum; lütfen çocuklarınıza bundan sonra sevgi gösterin, onlara artık erbap çıkı. Çocuklarınızı telefonla, bilgisayarla değil, sevginizle, merhametinizle ve vicdanınızla ödüllendirin.” diye konuştu.

Yürekli, 2 yaşındaki oğlunun ablasız kaldığını belirterek, “Olayın yaşandığı aktarılma kızımı yüz kere tuvalete çağırmış, defterinin arasına sıcaklıkölçer bırakmış. Kızım da barışacaklarını sandığı için o niyetle yanına gitmiş.” dedi.

Okullarda denetimin sıklaştırılmasını isteyen Yürekli, “Tığ evlatlarımızı vatanına, milletine, ailesine berceste genç erkek olsun diye okutuyoruz. Lütfen sesime patırtılı olun çünkü imdi nefesim kalmadı.” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarınızın telefonlarını, çantalarını kontrol edin”

Baba Başkomutan Yürekli da canlarının yandığını söyledi.

Çocuklara daha çok birlik, acıma ve vicdan aşılanması gerektiğini vurgulayan Yürekli, “Kızımın yaşadığı acıyı düşündükçe dayanamıyorum. Bütün ana babalara sesleniyorum, hangi peki çocuklarınızın telefonlarını, çantalarını kontrol edin. Ego bunları taharri ediyorum ama bütün da yapsaydı bunlar olmayacaktı. Benim canım yandı, bambaşka canlar yanmasın.” ifadelerini kullandı.

Doktor olmayı tayf ediyordu

Babayiğit, Fatmanisa’nın doktor olmayı fon ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kıytırık haddinden fazla ağırlık aynı dağ. Kızımın öldüğü zaman sabahleyin olmasını, mezarlığa gitmeyi istemedim. Mezarlığa gidince dahi eve dönemedim. Çocuğum büyüyünce hekim olacaktı, hayali buydu. Hem kızımın hem da benim cemi hayallerimiz gitti. Çocuğumun hakkını birlik gücümle arayacağım. Onun hakkını aramazsam yavrumun kemikleri sızlar amma ararsam abat uyuyacak.”

Mersin’in Toroslar ilçesinde bir sınıfta terbiye gören 12 yaşındaki kız öğrenciler Fatmanisa Babayiğit ve E.D. arasında 30 Kasım’dahi okulun tuvaletinde tartışma yaşanmış, E.D. darbettiği Babayiğit’yi bıçakla yaralamıştı. Mersin Kent Eğitim ve Araştırı Hastanesine kaldırılan çorlu mektepli, müdahaleye karşın kurtarılamamış, tutuklanan E.D. ise bala tutukevine gönderilmişti.

Share: