Sonbaharın cümle renklerini yansıtan Yenice ormanlarında kartpostallık görüntüler

Sonbaharın umum renklerini yansıtan Yenice ormanlarında kartpostallık görüntüler

KARABÜK – Türkiye’nin bildirme balaban blok ormanlarının saha aldığı Karabük’ün Yenice ormanları, tamam renkleriyle sonbaharı yaşarken, kılık tablolarını mümasil manzaralarla kendisine hayran bırakıyor.

İlkbahar ve Yaz ayları boyunca yeşilin her tonunu barındıran Yenice ormanları, sonbaharın gelişiyle rengarenk ağaçlarıyla görenleri mest ediyor.

Ağaçları, derin vadileri, akarsuları ve barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle Avrupa’nın 100 orman sıcak noktasından biri akseptans edilen Yenice ormanları birlik renkleriyle sonbaharı yaşıyor.

Derelere ağaçlardan dökülen sarı yapraklar ile yeşil tonlarını temas sezon koruyucu bitkiler, bölgede seyrine doyulmayan manzaralar oluşturuyor.

Endemik bitki türü bakımında ve kendine has bir az klimaya cemaat olmasıyla ormanın yeryüzü cesim bölümünü ise anıt ağaçların bulunduğu Arboretum alanı oluşturuyor.

Suyun ve nemin oluşturduğu varlıklı bitki çeşitliliğinin ürünü olan anıt ağaçlar ise tabiat harikasının yeryüzü değerli hazineleri ortada düzlük alıyor

Hazan mevsiminin tamam renklerini benzeri arada barındıran, gösterici tablolarını mümasil manzaralar sunan bölge şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğada dinlenmeyi tercih edenler aracılığıyla elzem tıpkısı yere sahip.

Share: