TBMM Başkanı Şentop, ‘Karar Mekanizmalarında Eş Liderler Projesi’ ile Türkiye’de kudretli kadınlara ödüllerini verdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Uluslararası Karı Forumu ve Bahçeşehir Üniversitesi hareket birliğiyle hayata geçirilen ‘Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi’ ile Türkiye’üstelik değişik alanlarda başarıya başarmış kadınlara ödüllerini verdi.

Arsıulusal Kadın Forumu- IWF Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi yoluyla, kamuda ve özel sektörde zat alanlarında lider ve öncü karakterleriyle çevrelerine sabah yeli veren kadınların oranını ortaya koyan kadınların tespit edildiği, ‘Karar Mekanizmalarında Avrat Liderler Projesi’ kapsamında, değişik kamu kurumları ve Türkiye’nin İlk 100 Sanayi ve Ticari Kuruluşu kategorilerinde 100 kadın şef belirlendi. TBMM Başkanı Şentop, proje kapsamında ödüle müstahak tanıdık şef kadınları TBMM Riyaset Konutunda ağırlayarak ödüllerini sunma etti.

Aralarında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin ve birçok rektör ve yöneticinin birlikte bulunduğu isimlere ödüllerini veren Şentop, bu garip değerlendirmelerin ve ödüllerin isteklendirme edici ve ilham donör olduğunu tabir etti. Şentop, şöyle konuştu:

“Sizleri burada konuk etmekten iri sevinme duyuyorum. Öncelikle bu değerlendirmede bir nice ölçüt vardır pekâlâ. Bu nihai tıpkısı kutur olabilecek molekül değil ancak bu çeşit değerlendirmelerin, ödüllerin, plaketlerin isteklendirme edici benzeri yönü var. Burada sıfır insanlar amacıyla bile esin verici benzeri yönü var. Kadınların hoşgörülü adına dolay plana çıkması bakımından Türkiye oldukça bol tıpkı yolda. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda filhakika heveslendirme edici. Bizler bile az çok ehemmiyet gösteriyoruz.”

Share: