Terbiye-Benzeri-Sen Karabük Idarehane Başkanı Öz’den eskimemiş eğitim bilimi yılı değerlendirmesi

Terbiye-Benzeri-Sen Karabük Şube Başkanı Anlaklı Halis, sarıklı eksiklerinin bulunmadığını, eğitim materyalleri ile ders kitaplarının 12 Eylül’birlikte öğrencilere giderilmek hazır olduğunu bildirdi.

Memur-Sen İl Temsilcisi dahi olan Halis, Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısında, Karabük’ün bundan sonra yalnız endüstri kenti olmaktan çıktığını, aynı zamanda terbiye kentine dönüştüğünü söyledi.

Karabük’ün eğitim bilimi başarısının herhangi bir sabık bölüm artarak bitmeme ettiğini vurgulayan Sili, “2022 Liselere Intikal Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verileri, bize yetişek başarımızın Türkiye ortalamasının haddinden fazla üzerinde olduğunu kemiksiz gösteriyor. İlimizden çok sayıda öğrenci, bu sınavlarda bütün soruları makul yaparak çokça kebir başarıya imza atmıştır.” dedi.

Saf, eğitim bilimi başarısından dünya kente mekân illerden haddinden fazla sayıda öğrencinin geldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Çocuklarına birinci sınıf eğitim bilimi bulmak için bazı memurlar bu şehre nasıp istiyor. Zaman Karabük’te averaj 18 yabanlık sınıflarda terbiye veriyoruz. Öğretmen eksiğimiz yok. Terbiye materyalleri, ders kitapları öğrencilere pazartesi haset olmak için mücehhez durumda. Tecrübeli öğretmen ve tutumlu kadromuz var. Fedakarca etkin ve tartılı şekilde eğitim başarımızı sürdüren öğretmenlerimizin, ekol ve kurum yöneticilerinin, maneviyat ve motivasyonunu bozacak eylemlerden, açıklamalardan uçarı uzak durulmalıdır.”

Share: