TFF Grassroots C Çalıştırıcı Yetişek Programı Mersin’de başladı

Sazak’bile 30 kursiyerin katıldığı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Bilimi Programı başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin (TÜFAD) işbirliğinde tevhit edilen ‘Mehmet Ulvi Ahi-Erol Poyra TFF Grassroots C Çalıştırıcı Eğitim Bilimi Programı’ Sazak’üstelik başladı.TFF Eğitim Dairesinde görevli Osman Öngen ve Kesat Tandoğan’ın terbiye verdiği kursta, 30 kursiyer beceri direktörlüğe evvel adımı atmış oldu. 9 Aralık tarihine kadar Akdeniz Belediyesi Seyfi Büyük Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahası ve orman kesim müdürlüğü konferans salonunda devam edecek olan kursta, eğitimciler tarafından 30 kursiyere eğitimler verilecek. Kursu sükse ile tamamlayacak olan kursiyerler C diplomasını alarak, maharet direktörlüğe önce adımını atmış olacağı belirtildi.

Kursa ilginin çokça aşkın olduğunu tamlayan Mersin Ağacı TÜFAD Başkanı Sevinçli Bilir” Bu sene düzenlenen ve C diploması üzere başvuranların sayısı haddinden fazla yoğundu. Umumi merkezimizin belirlediği 30 yaşama, 30 Teşrinisani tarihi itibari ile kursa başladı. Ben eksiksiz kursiyerlerimize bu doğrultuda başarı arzu ediyorum. Kurs böylece muvaffakiyetli olan kursiyerler beceri direktörlüğe ilk adımı atacak. Kursumuzda TFF Terbiye Dairesinde vazifeli 2 görmüş geçirmiş eğitmenimiz olan Osman Öngen ve Yokluk Tandoğan meydan ve derslikte kalkmak amacıyla öğüt verecek. Kursiyerlerimiz kurs boyunca ‘futbolun prensipleri, ustalık, taktik, idman bilgisi, periyotlama, karşılaşma gözlem ve analizi, teknik, kalecilik ve öğrenme-öğretme yöntemleri’ konu başlıkları altında terbiye alacak” dedi.

Konuşmasını sürdüren Bilir, “Akdeniz Uray Başkanımız Mustafa Gültak, ağırşak süresince alıştırma sahası, gereç ve takım adına Seyfi Mualla Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahası’nı TÜFAD Sazak Şubemize tahsis etti. Orman bölge müdürlüğümüzde hem konferans salonunu hem üstelik kursiyerlerimize kemirmek desteği sağladı. Gelişigüzel 2 kurumunu yetkililerine desteklerinden âlem TÜFAD Şubemiz hesabına zevalsiz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: