Vali Kızılkaya, BŞEÜ Tababet Fakültesinde incelemelerde bulundu

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde (BŞEÜ) incelemede bulundu.

Kızılkaya, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan ve İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı’yla, kampüste tamamlanan ve yapımı bitmeme fail icraat ile 2022-2023 akademik yılında öğrenci algı Tıp Fakültesini müzakere ederek, laboratuvar ve aplikasyon alanlarını inceledi.

Ziyaretinde yaptığı açıklamada, üniversitenin akademik ve kullanışlı alanlarda hisse senedi gösterdiğinin tamlayan Kızılkaya, “Üniversiteler, şehirlerin gelişimine genişlik nazik katkıyı sunan kurumlardan biridir. Üniversitemiz de Tıp Fakültesinin fiziksel ve akademik altyapısını tamamlayarak bu yıl öğrencilerle buluşacak. İlimizde sağlık ve eğitim alanında evire çevire gelişmeler olacağına inancımız tamlık.” dedi.

Rektör Beydemir ise üniversitenin temas alanda gelişmesi için mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam ettiklerini ve çalışkan çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını dile getirerek, “Tıp Fakültemiz laboratuvarları, etüt odaları ve amfileriyle tekmil teşekküllü benzeri fakülte haline geldi. Özveren tedarik sürecinin sonucunda tıp öğrencilerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: