Van haberleri! Çocuk Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. özel eğitim sınıfı Van Erciş’te açıldı

Döl Otizm Vakfınca, özel eğitim bilimi derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’nda hususi terbiye sınıfının gereç donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, içe yöneliklik yelpaze bozukluğu tanısı olan dallar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını çıkarmak, gündeş topluluk koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini durdurmak ve ihtiyacı olan oran okullarına gereç desteği sunmak amacıyla ölçülü projeyle gereç donatılan özel eğitim bilimi sınıflarına tıpkı yenisi elan eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle gereç donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Yetişek Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Evlat Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın hususi yetişek sınıflarının ideal arkaç getirilmesi üzere hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel yetişek sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik özel eğitimler verildi.

Share: