29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları

Niğde ve Yozgat’ta 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi, Hatay Yüksekokul Orkestrası konser verdi.

Niğde Valiliğince cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı nedeniyle bir otelde resepsiyon verildi, ardından binlerce yaşama, Argıt kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Antrenör, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde dillere klan ayrımsız zafer kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Kendilerine düşen görevin cumhuriyeti çakmak, onun kazanımlarını yaşatmak olduğunu tamlayan Koç, “Irtibat ve kardeşlik içerisinde eş değerlerimizi etrafında kenetlenerek önümüzdeki günlerde Türkiyemizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Geleceğimizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Tanrı bu devletin kutlu devletin çatısı altında, makro bayrağımızın altında birçok bin yıllar devletimizin kuruluşunu kutlamayı baht etsin.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir dahi cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “Bugün cumhuriyetin 99’uncu yılını kutluyoruz amma inşallah yıldız olacak bininci yılı kutlanacak ve ilelebet cumhuriyet var olacak. O dahi bu nesiller sebebiyle ve sizler sebebiyle olacak.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Hatay Yüksekokul Orkestrası dinleti verdi.

Share: