Akdeniz Belediyesinden özürlü vatandaşlara hareket kulübü eğitimi

Akdeniz Belediyesi ile Mersin Mücahede ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliğinde özürlü bireylere yönelik, ‘proje istihzar, yardım başvurusu, iş gücü piyasası, özgeçmiş istihzar ve telaki teknikleri’ konularında hareket kulübü eğitimi verildi.

Akdeniz Belediyesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde, “3 Fasıla Dünya Engelliler Haset” etkinlikleri çerçevesinde kendi işini bina etmek veya izam etmek talip sakat vatandaşlara “İş Kulübü Eğitimi” verildi.

Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleşen eğitimde katılımcılara, “Proje Istihzar, Hibe Başvurusu, İş Kontrol Becerileri, İş Gücü Piyasası, Özgeçmiş Hazırlama ve Buluşma Teknikleri” konularında İŞKUR uzmanları tarafından sunumlar yapıldı. Uzmanlar, eğitime katılan özürlü vatandaşların ayrımlı konulardaki sorularını bile yanıtlayıp onları aydınlattı. Terbiye böylece sertifikalarını alan özürlü vatandaşlar, aldıkları bilgilerin kendileri için şişman ehemmiyet taşıdığını ve çok faydalanacaklarını kaydederek, Akdeniz Belediyesi ve İŞKUR yetkililerine teşekkürname etti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehabetli Uçar, Akdeniz Belediyesi adına İŞKUR ile düzenledikleri aksiyon kulübü eğitimlerine iri ehemmiyet verdiklerini vurguladı. Daha ilk patika edindirme kurslarında de bu eğitimi verdiklerini hatırlatan Uçar, “Buraya mevrut kursiyer arkadaşlarımız bu eğitimi aldıktan bilahare haddinden fazla elan sistemli, şuurlu bir

şekilde hisse senedi arayışlarına bitmeme ettiler. ve bu nitelikli belgeden sonraları iş arayışında elan dahi güçlendiler. 3 Mabeyin Acun Engelliler Günü münasebetiyle, sizlerin dahi bu eğitimi almanızı istedik. Bu eğitime katılmanız bizleri haddinden fazla mutlu etti. Hepinize bundan ahir hayatınızda bahtiyarlık ve başarı diliyorum” dedi. – MERSİN

Share: