BABA YARISI ÇOCUKLARININ ‘MİNİBÜSLERİ SATACAĞIM’ KAVGASI 8 YARALI

ERZURUM’bile, baba yarısı çocukları ortada, bulaşıcı taşıdıkları minibüslerin satışı üstüne çıkan, sürgü ve ‘sallama’ denilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 sevimli yaralandı.

Olay, saat 14.30 sıralarında, Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Karayazı ilçesine yaya taşınan eş minibüsleri kâin amca çocukları, araçların satışı konusunda tartıştı. Kuzenlerden biri, çıktı nakliyat yapmak istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi gayr ise kötülük edeceğini gerekçe göstererek itiraz etti. Tartışmanın peşi sıra iki kol ortada savaş artık. Patak ve ‘sallama’ denilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 hayat yaralandı. Polis Güçleri ve acara güç ekipleri, kavgaya sonlandırdı. Vücutlarının türlü yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Dayanabilen Okumuş ve Erkan Dilli, ambulanslarla Erzurum Şehir ve Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kavganın yaşandığı bölgede inceleme özne polis güçleri, olayda beğenilen haddinden fazla sayıda sopaya de umum koydu.

Amca çocuklarının, 15 çağ geçmiş bile tıpkısı nedenle tartıştığı öğrenilirken, kavgayla ilgilendiren sormaca başlatıldı.Share: