Bayburt’ta bağımlılıkla savaş çalışmaları devam ediyor

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Mızrap Bağımlılığı İzleme Merkezi Seksiyon Amirliği personelince el genelinde gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor.

Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü, madde bağımlılığının bildirme uzuv indirilmesi, bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirme ve farkındalık tesis etmek üzere 2022 yılı içerisinde Bayburt Üniversitesinde 855 öğrenciye müteveccih ‘Narkogençlik’ bilgilendirme faaliyeti, devlet genelinde bin 237 temel ve temel adayına ‘En İyi Uyuşturucu Polisi; Anne’ projesi çerçevesinde bilgilendirmeler, Sivil Cemiyet Kuruluşları ve Amme Kuruluşlarında yapılan kuma çalışmalarda toplamda 3 bin 130 vatandaşa ‘Narkorehber’ bilgilendirme eğitimleri verildi.

Ayrıca Bayburt genelinde halkın yavaş namına bulunduğu alanlarda 3 bin 772 vatandaşa ‘Narkonokta’ faaliyetleri çerçevesinde el broşürleri dağıtılarak, mecmu bu faaliyetlerde Esrar ile Savaşım Aplikasyonu “UYUMA” tanıtımı yapıldı. amma velakin Bayburt İl Güven Müdürlüğünün yapmış olduğu yazılmış açıklamada, “Eroin ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadelede brifing ve farkındalık oluşturma faaliyetlerimiz amme kurumları, sivil topluluk kuruluşları ve vatandaşlarımızın desteği ve teşrikimesai ile devam edecektir” ifadeleri meydan aldı. – BAYBURT

Share: