Lastikçilerde kış mesaisi

Lastikçilerde şita mesaisi

BAYBURT – Çekicilik sıcaklıklarının düştüğü ve soğukların iyiden iyiye hissedildiği Bayburt’ta, sürücüler kışlık lastik taktırmak amacıyla oto lastikçilerin yolunu tuttu.

Kış mevsiminin tehlikeli geçtiği Bayburt’ta, vatandaşlar erkenden önlem alarak, fücceten yağacak olan kar karşısında kıygın olmamak üzere kışlık lastiklerini taktırmaya başladılar. Kar yağışı öncesi oto lastikçilerde yoğunluk yaşanırken esnaf ise vatandaşları mağdur etmemek üzere bati mücahede harcıyor.

Zorunlu şita lastiği uygulamasının peşi sıra vatandaşların dükkanda yoğunluk oluşturduğunu bildiren esnaf Mehmet Asan, “Havaların soğumasıyla birlikte lastik değişimlerimiz başlamıştır, bir hayli bahir oldu. Tığ üstelik bu yoğunluğu azaltmak için cıvıl cıvıl bir şekilde 7/24 çalışıyoruz, insanların kıygın olmamasını istiyoruz, mağduriyetlerini gidermeye himmet ediyoruz. Bundan sonrasında dahi işlerimiz devam edecek kabil” ifadelerini kullandı.

Lastik değiş fiyatları 130 liradan başlıyor 200 liraya büyüklüğünde çıkıyor

Lastik değişim fiyatlarının aracın ve jantın modeline göre değişim gösterdiğini tamlayan Asan, pespaye araçlarda fiyatların 130 ile 150 lira ortada olduğunu, iri araçlarda ise sargaç değiş fiyatının 150 liradan başlayıp 200 liraya büyüklüğünde çıktığını söyledi.

Sürücülerin kar yağdıktan sonradan mağdur olmaması için uyarıda mevcut Asan, “Şu dakika güç olarak çalışıyoruz amma çabucak kar yağarsa işin rengi değişir. Araçlar yolda kalabilir ya dahi yoğunluğa bakarak çabucak değişim yapamayız aynı kaç dönem sürücüler karda kışta bekleyebilir. O yüzden sürücüler kar yağmasını beklemesin, gelip kışlık lastiklerini taktırsınlar” şeklinde konuştu.

Share: