Bayburt’ta lastikçilerden ‘kar yağmadan kış lastiği taktırın’ çağrısı

Faziletli kesimleri karla kaplanan ve albeni sıcaklığı akşam sıfırın altına sakıt Bayburt’ta lastikçiler sürücülere ‘kar yağmadan kış lastiği taktırın’ çağrısında bulundu.

Lastikçiler, hem yollardaki bilinmedik buzlanma hem de kar yağdığında lastikçilerde oluşacak kükremek dolayısıyla sürücülerin, kent merkezlerine kar yağışını beklemeden araçlarına kışlık sargaç taktırmalarını istedi.

Oto lastik ve rot denge ustası, lastik değişimi için kar yağışını beklemenin akla yatkın olmadığını belirterek, “Çıktı kış geldi, efdal kesimler karla kaplandı. Kent merkezinde kar yağışı deli dolu olmadan kar lastiklerinin takılması doğru olacaktır.” dedi.

Lastikçilerde kimi zaman kar lastiği değişimi için su yaşadıklarını tabir eden oto korse ve rot balans ustası, şita lastiği mesailerinin başladığını aktardı.

Kar yağışıyla lastikçilerde oluşacak yoğunluğun da önüne unutmak amacıyla kar lastiği değişiminin ilkin yapılmasını referans fail ateş parçası, “Karaca tedariksiz yakalanınca trafik kazaları oluyor. Kar yağışını beklemeden lastikler değiştirilmeli. Araçlarda yağ, antifriz, süzek ve akü üzere kışlık bakımlar üstelik yapılmalı.” diye niteleyerek konuştu.

Lastik değişimine gelen vatandaş Amaç Bumin ise “Kışa hazırlıksız yakalanmamak amacıyla otomobile kışlık bakım ve korse değişimi yaptık. Vatandaşlar kar yağmadan araç lastiklerini değiştirip kışlık bakımları yaptırmalı.” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: