Bilecik 1. Müptedi Lig’de kur’alar çekildi

Bilecik 1. Acemi Takım 2022-2023 futbol sezonun kur’a çekimi gerçekleşirken, A ve B grubunda 16 bando savaş edecek.

Acemi Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) binasında gerçekleşen kur’a çekimine ASKF Başkanı Nusret Boğa, Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ve kulüp başkanları katıldı. Kur’a çekimi öncesi istişare yapan Başkanı Nusret Kele tamlık takımlara kazasın belasız tıpkısı yığın temennisinde bulunarak, “Bu sene de A ve B grubunda toplamda 16 takım uğraş edecek. 2 bando tıpkısı zir lige düşerken, evvel 2 sırayı aralan takımlar çaprazlama maça yapacaklar. A grubu lideri B gurunun ikincisiyle, B grubun lideri A grubunun ikinciyle karşılaşacak. Bu maçlar ayrımsız içerde bir dışarıda şeklinde olacak. Burada aynı peş tura yükselen bando ise yansız sahada tek karşılaşma usulü şampiyona için arak dökecek. Ligler çift devreli deplasmanı olacak. Bilecik 1 Amatöör Yığın 4-5 Son Teşrin tarihlerinde başlayacak. Ayrıca Bilecik’i bu yıl BAL’de dubara olacak olan Bilecik 1969 Kulübü’ne başarılar dilerim” dedi.

Bilecik Ayak Topu İl Temsilcisi Engin Toku ise, kulüpleri evraklar ve sorumlulukları kabil konularda brifing yaparken, o üstelik hem 16 takım hem birlikte Bilecik 1969 Kulübü’ne başarılar diledi.

Öte yandan A grubunda 1308 Osmaneli Belediyespor, Osmaneli Gençlerbirliği, Vezirhanspor, Gölpazarı Belediyespor, 1299 Bilecik Kulübü, Bilecik Gençlerbirliğispor, Söğütspor ile Kürespor düz aldı. B grubundan ise, Vitraspor, Güneşspor, Pazaryerispor, Kurtköyspor, Karaköyspor, Demirköyspor, Dodurgaspor ve İçköyspor vadi aldı. – BİLECİK

Share: