Dağıttı fidelerde olan domates ve biberlerin geçmiş hasadı de o yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sera alanlarında yetiştirilen ve Bilecik Belediyesi aracılığıyla köylülere dağıtılan domates ve biber fidelerinin hasadı yapıldı.

Şehremaneti Komutan V. Melek Cıda Subaşı, beraberindeki Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve ünite müdürleri ile birlikte Yeniköy’deki tarlalarda hasat etkinliğine katıldı. Köy kahvesinde köylülerle arkadaşça ederek, çay içen Komutan V. Subaşı elan sonradan Kocabaşı Bahattin Aldırmaz ve köylülerle birlikte yetişen domates ve biberleri topladı.

“Amacımız dede tohumu geleneğini neşelendirmek ve çiftçiye katkı sağlamaktır”

Şehremaneti Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, hasat etkinliği karşı yaptığı açıklamada, “Yaklaşık iki ay geçmiş İBB merdiven alanlarında yetişen fideleri köylerimizdeki çiftçilerimize dağıtmıştık. Demin ise köylülerimizle alay malay yetişen domates ve biberleri topladık. Oldukça çokça bahtiyarlık verici tıpkısı ebat. Belediye Başkanlığı namına buradaki amacımız dede tohumu geleneğinin gene yaşatılmasında yöre fut doğmak ve yetişen ata tohumlarından çiftçiye de dağıtmaktır. Bu anlamda sunturlu uygulamayı gerçekleştirmemizde katkıları olan İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve uray yetkililerine çokça teşekkürname ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Köy Muhtarı Bahattin Kaygısız ve köylüler dahi gerçekleştirilen uygulamanın çok yarayışlı olduğunu ve ektikleri fidelerin nazik bire bir verimlilikle hasat edildiğini tabir etti. – BİLECİK

Share: