DSP Umumi Başkanı Evliya: Bu ifade özgürlüğü değil, ihanettir

DSP Umumi Başkanı Alemdar Evliya, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ‘kimyasal zırh’ kullanmakla suçlayan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Çiy Korur Fincancı’ya aksülamel göstererek, “Bu rapor özgürlüğü değil, aşikâre bu ülkenin koca tarihine, büyük geçmişine ve muhteşem ordusuna ihanettir” dedi.

Benzeri paradigma ziyarette olmak için Bursa’ya gelen DSP Umumi Başkanı Önder Aksakal, Karacabey ilçesini ziyareti sırasında matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. DSP’nin 37 almanak geçmişiyle ülkenin esaslı tıpkısı partisi olduğunu ve siyasette seçme antlaşma olması gerektiğini söyleyen Duayen, ülkenin gerçek sorununun tutum olduğuna belen etti. “Tıpkısı ülkede ekonomi bozuksa ve ongun yönetilmiyorsa, bu format toplumda güç sıkıntılara etmen olur” diyen Aksakal, “Para değme madde demek değildir, ancak değme işin başlangıcı açısından önemlidir. O nedenle bu ülkedeki her bir vatandaşımızın konuşu anlamda insancasına yaşamaya hakkı vardır” diye konuştu.

‘DEĞİŞİM KAÇINILMAZDIR’İktidarı eleştiren Ermiş, “İnsanlarımız geleceğe yönelik bahtsız ve umutsuzdur. Türkiye’bile ayrımsız kuvvet değişikliğine ivedi ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı giderecek olan tek tümen ise Demokratik Sol Parti’dir. Zira DSP, mevcut iktidara görevi devrederken ülkemiz gelişigüzel anlamda zinde ve zengindi. İnsanlarımız gelecekten umutluydular. Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Maalesef görünüş tek birlikte iç açıcı değil. Çiftçisinden işçisine, emeklisinden memuruna, sanayicisinden üreticisine kadar değme kesimde ağır sıklet mesail var. ve iktidarın bu sıkıntılara müteveccih sunabildiği mihman çözümler de yok. Ne yazık kim işinin ehli olmayan, liyakatten uzak eşhas ülkemizi yönetiyor. Hakeza olunca da bu suratsız resim vatandaşımıza ziyadesiyle yansıyor. Rüşvet ile kepeği ayıramayan aynı bakandan, ekonomiyi batıran ayrımsız bakandan, devlet gerçeklerinden ırak ve halktan kopmuş tıpkı cumhurbaşkanından hangi bekleyebiliriz ki? Değişim kaçınılmazdır. Bu değişimde halkımızdan birlik destek istiyoruz. Zira Türkiye’yi baştan sakat güçlü günlerine DSP’den ayrıksı bir parti döndüremez.”‘TERÖRİSTLER BİLE BUNU SÖYLEMEDİ’

TTB Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ‘kimyasal silah’ kullanmakla suçlaması ile ilişik açıklamalarına birlikte değinen Ermiş, “Bu rapor özgürlüğü değil, alenen bu ülkenin koskocaman tarihine, yetişkin geçmişine ve yüce ordusuna ihanettir. TSK, teferruatlı yıllardır PKK terörüyle savaş ediyor. Bu zamana sincap tek yıldırıcı da TSK’nın kimyevi silah kullandığını dile getirmezken, başında ‘Türk’ olan bire bir kurumun başkanının mehabetli ordumuza kurgu uzatması kabul edilemez” dedi.

Share: