Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 7. Çalıştayı gerçekleşti

Eczacıbaşı Spor Kulübü, altyapılardaki çalışmalarını yaygınlaştırmak, binlerce çocuğa spor kültürü vermek ve geleceğin yıldızlarını nail olmak amacıyla başlattığı “Eczacıbaşı Geleceğe Smaç” projesi kapsamında temas zaman başında teknik ve idari ekiplerin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayların 7.’si 27-28 Ağustos tarihlerinde tamamlandı.

“Eczacıbaşı Geleceğe Smaç” projesi kapsamında 2022-2023 sezonunda faaliyetlerini sürdürecek olan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, Muğla, Mersin, Adana, Eskişehir illerindeki toplanmış 25 kampüste görev düzlük 150’ye mümasil teknik ve idari ekip; İstanbul’dahi Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde buluşarak sezona hareket etmek amacıyla muhtelif oturumlarda bilgi paylaşımında bulunurken, antrparantez seminer ve eğitimler alındı.

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 7. Çalıştayı’nda Eczacıbaşı Spor Kulübü Umumi Heyet Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Eczacıbaşı A Takımı Esas Antrenörü Ferhat Akbaş hatip adına meydan alırken, ‘Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Kampüsleri’nin antrenör ve koordinatör grupları üstelik ortak paylaşım ve iş oturumlarında kendi sunumlarını gerçekleştirdi.

İstanbul Tababet Fakültesi, Dahili Tababet Bilimleri Bölümü, Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Bülent Bayraktar’ın “Seçkin Sporcu Adaylarının Esenlik ve Hareket Takibi” mevzulu konuşması tamlık katılımcıların büyük ilgisini çekerken, Sizdrama ekibinden Suat Güneş’in grup çalışmaları katılımcıları hem eğlendirdi hem bile düşündürdü.

2015-2016 sezonunda Eczacıbaşı Spor Kulübü ve ES Uçan Top Spor Kulübü işbirliği ile başlayan ve 2016-2017 sezonundan itibaren spor kulüplerinin işbirlikleri ile büyümeye devam eden “Eczacıbaşı Geleceğe Küt” projesi kapsamında projenin ilk sezonundan itibaren seçme yıl tınlamalı kendisine gerçekleştirilen çalıştay programlarında mecmu Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri ayrımsız araya gelirken; farklı eğitimlere, deneyimlere ve birikimlere topluluk olan ekiplerin birlikte neler başarabileceği, belirlenen eş hedeflere yayılmak üzere uzlaşma içinde zahir çalışabileceği konusunda örnek bire bir menent oluşturuyor. – İSTANBUL

Share: