Elazığ GSB, yaraları sarmaya çalışıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lojistik merkezi yapılan Elazığ Cahillik Merkezi’nde depremzedeler için ummalı ayrımsız himmet yapılıyor.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ilde dahi etkisi üzücü aynı şekilde mahsus 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerdeki depremzedelerin yaralarını aynı nebzede olsa kabul etmek üzere Elazığ Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yazıhane müdürleri, personelleri ve gönüllüleriyle canla başla çalışıyor. Birlik Türkiye’yi kanun boğan depremdeki eksiksiz depremzedeler amacıyla icraat devir kaybetmeden ve sürat kesmeden sürüyor. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu süreçte vekâlet eliyle ‘Lojistik Eş Güdüm Merkezi’ yapıldı. Bingöl, Muş, Van ve Elazığ illerinin toprak müdürlükleri hazırladıkları hep 10 arkalama tırını Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş Hatay ve Diyarbakır’a sevk etti. Adıyaman ve Malatya illerine deneyimsizlik liderleri, gönüllü gençler, değişik ekip ve pozisyonlarda çalışmakta olan personeller görevlendirilerek depremzedelere arkalama eli uzatıldı.

Elazığ Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki depremler zımnında 10 ilimizde şişman yıkımlar olmuştur. Depremin önceki saatinden itibaren lazım yurtlarımızda gerek tesislerimizde gerekse idari kısımda görev özne personellerimiz ile mektepli kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza aklı başında bir şekilde familya sahipliği yapılmakta. Bu komütatör ile daraç müdürlüklerimizde fariza eden uz ve çalışanlarımıza, antrparantez tesislerimizde görevlerini icra eden organizasyon amirlerimiz ile yapı çalışanlarımıza ve yönetsel kısımda görevlerini bütün şekilde namına getiren arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Depremin ilk anından itibaren çevre illerimize acil şekilde geçişsiz olan malzemelerin tedbir edilip nakledilmesinde fariza düz ateş parçası ve çoban arkadaşlarımıza da antrparantez teşekkür ediyoruz. Bakanlığımız aracılığıyla ‘Lojistik Üs’ namına belirlenen iklim müdürlüğümüz koordinesinde şimdiye büyüklüğünde; Malatya’ya 4 tır, Adıyaman’a 4 tır, Hatay’a 1 tır, Kahramanmaraş’a 1 tır, almak üzere toplanmış 10 tır yardım malzemesi gönderilmiştir. Bu dil ile mukaddema olduğu kabilinden demincek birlikte birbirimize sıkı sıkıya sarılarak bu edisyon günlerin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Gelinen noktada ilk günden beri özveri ve vicdani yerine görev yapan ve yapacak olan personellerimize özden teşekkürname ediyoruz. Rabbim bizleri afetlerden korusun. Allah’a kişi olun ” denildi. – ELAZIĞ

Share: