Elazığ’da asayiş ve alışılmamış uygulamaları: 132 insan yakalandı

Elazığ’da serencam ayrımsız hafta içerisinde gerçekleştirilen düzenlilik ve alışılmadık uygulamalarında aranan veya meydana gelen düzenlilik olaylarının şüphelisi olduğu tespiti ile mecmu 132 erkek yakalandı.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünce şehir genelinde serencam aynı hafta içerisinde asayiş ve yunus ekipleri vasıtasıyla gerçekleştirilen güvenlik ve şok uygulamalar neticesinde, aranan yahut meydana gelen asayiş olaylarının şüphelisi olduğu tespiti ile bütün 132 erkek yakalanırken, bu şahıslardan 25’i sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uygulamalarda zayi namına aranan 4 zat bulunarak muktezi işler yapılırken, denetimler esnasında ise 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 12 nüsha fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 44,1 gram kötü, 224 skor hap, 1,5 litre düzme etil alkol ele geçirildi.

Ayrıca, çalıntı olduğu tespiti ile ele geçirilen 1 motosiklet, aynı hacim inşaat malzemesi, bir cirim bakır kablo ve 1 nüsha bakır cağ kazanı belirlenen sahibine teyit edildi. – ELAZIĞ

Share: