Ezgi’nin katilinin bulunması amacıyla 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Konak ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Melodi Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması için kadın dernekleri, aralarında İzmir’in üstelik olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Yol’nin katili aranıyor’ bağlanmış afişler yapıştırdı. Tarz’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kişi acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim amacıyla devam etmiyor” dedi.

Olay, geçen 28 Temmuz’da, Eğlek ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki aksiyon durumunda meydana geldi. Deniz Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Haz Özarslan’ın çalıştığı aksiyon adına geldi. Çıkan tartışmada Bahir Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına kırıcı edip, kaçtı. İhbar üstüne görüngü namına polis ve esenlik ekipleri gönderme edildi. Özarslan, ambulansla Afiyet Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Yetişek ve Araştırı Hastanesi’hangi kaldırıldı. Tedaviye alınan Üzüntü Özarslan’ın us ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Afiyet Bakanlığı ile yürütülen yazışmanın ardından Özarslan’dan koronavirüs testi üzere denk alındı. Test sonucunun fazlalık çıkması dolayısıyla Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Karın ölümü gerçekleşen ve tıpkı süredir makineye kapalı dinamik Haz Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’birlikte kılınan cenaze namazının peşi sıra Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması amacıyla başlatılan anket sürerken kadın dernekleri de olayın şüphelisinin yakalanması için Eş Cinayetlerini Durduracağız Platformu Karı Meclisleri de afiş çalışmalarına devam ediyor. İlk yerine İzmir’bile şehrin işlek noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının bile bulunduğu ilanlara, ‘Üzüntü Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, ayrıksı şehirlere üstelik afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’üstelik birlikte Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Ezgi Zerkin’in katili Deniz Özarslan aranıyor’ yazılı afişler faal caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin yanında ayrımlı şehirlere üstelik bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Şarkı’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride kalan sürede Bahir Özarslan’a ilgilendiren hiçbir izin olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören tek kimesne namevcut. Yalnız olaydan bilahare dolmuşa bindiği tayin edilmişti. Fakat hangi hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan özlük acımı yaşayamadım. Hayat daha çok bizim için bitmeme etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla beraber platformlarda bütün vardık. Kadın el birliği derneklerinde, kadın meclislerinde bulunduk. Fakat bizim başımıza birlikte geldi. Bire Bir yerden ahzetmek gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Hep olayı unutsa de biz seçme dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam önceki değil, akıbet üstelik olamaz” dedi.

Share: