FETÖ’nün askeri bilinmeyen yapılanmasına ameliyat: 22 murakabe

FETÖ’nün askeri hafi yapılanmasına ameliyat: 22 gözaltı

500 bin TL değerinde döviz, TL ve süs eşyası ele geçirildi

ESKİŞEHİR – Fetullahçı Terör Örgütü’ne müteveccih planlı Gazi Turgut Arslan Operasyonu çerçevesinde, örgütün ‘güncel askeri mahrem yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları tespit edilen 22 aynasız Eskişehir merkezli 7 ilde planlı operasyonlarla gözaltına makbuz.

Alınan bilgiye bakarak, Eskişehir Inanma Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım ve Siber Suçlarla Savaşım birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri hafi yapılanmasına müteveccih işler düzenlendi. Örgütün aktüel ve finansal yapılanmasının deklare edilmesi amacıyla gerçekleştirilen Gazi Turgut Arslan Operasyonunun devamı yerine planlı işler çerçevesinde merkezi Eskişehir tevessül etmek üzere; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da bulunan 23 adrese yeğin düzenlendi. 23 dalavereli şahsın yakalanmasına yönelik planlı operasyonlarda 22 nahoş yakalanarak gözaltına alındı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih icraat ise bitmeme ediyor.

Şüpheliler beyninde meslekten ihraç subaylar, doktor, mühendis ve öğretmen bulunuyor

Gözaltına alınan şüpheliler ortada askeri yapılanmada; özel sektör çalışanı pinhan imam, meslekten ihraç 6 miralay, 2 ilçebay, 5 üsteğmen ve etkili görev fail binbaşı bulunuyor. Antrparantez şüpheliler ortada ihraç edilmiş ve enerjik doktorlar, ihraç edilmiş mühendis ile hoca bile bulunuyor.

500 bin TL mesabesinde döviz, Türk Lirası ve bezek eşyası ele geçirildi

Operasyon çerçevesinde adreslerde yapılan aramalarda; 7 bin 670 Euro, 16 bin 75 Amerikalı doları ve 29 bin 500 Türk Lirası atılmak amacıyla kestirmece 500 bin TL değerinde mülk ve mütenevvi bezen eşyasının beraberinde bildirişim kurdukları operasyonel format ve çok sayıda sayısal gereç ele geçirildi.

Share: