Sinop’ta buğulanmış kadını telefonla dolandıran nefer Samsun’da yakalandı

Sinop’ta telefonla aradığı nemli kadını korkutup kandırarak, bezgi eşyası ve paralarını doğrudan teslim alıp kaçan şahsiyet Samsun’da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Sinop’ta kimliği belgisiz dolandırıcılar 78 yaşındaki M.Y. adlı kadını telefonla arayarak kendilerini polis ve müddeiumumi adına tanıttı. Dolandırıcılar nemli kadını terör örgütü ile korkutup kandırarak evdeki kızıl ve paraları eve gelecek polise teyit etmesini istedi. Eve mevrut ayyar C.C. (18) buğulu kadından 3 bin lira para, 4 adet kelepçe, 6 gram zer ve 8 skor çeyrek altın altını alıp kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan yaşlı karı, polisten yardım istedi. Sinop polisi olayla ilişik şahsın kaçtığı aracın plakasını belirleme etti ve yandaki illerin güvenlik ve bitirmiş ekiplerine bili verdi.

Samsun polisi Şehir Güvenlik Sistemi (KGS) kameralarından C.C.’nin ticareti göçüm ortamında durum halinde olduğunu tayin etti. Samsun polisi C.C.’yi intikal etmek için alarma geçti. C.C.’nin ortamında bulunduğu ticari taksi Atakum ilçesi Atakent Kavşağı’nda ele geçirildi. Gözaltına alınan C.C. ile gelişigüzel buğulanmış kadından aldığı para ve altınlar ele geçirildi. C.C. Sinop Inanma Müdürlüğü ekiplerine teyit edildi. – SAMSUN

Share: