Galibiyet primi pakt başkanının annesinden

– Galibiyet primi kulüp başkanının annesinden

ARTVİN – TFF 3. Tomar 3. Grup’ta savaşım fail Artvin Hopaspor, hafta sonu sahasında oynadığı fena hâlde futbolla Fatsa Belediyespor’u 1-0 yendi.

Kulüp başkanı Lütfü Kolçak’ın 82 yaşındaki annesi Sabriye Kolçak ise maçı türbinden izleyerek takıma bindi verdi. Maçın böylecene soyunma odasına revan Sabriye Kolçak, futbolcuları aldıkları galibiyetten dünya tebrik ederek maçın yengi primini üstelik 10’ar bin lira olarak açıklaması futbolcuları sevince boğdu.

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Lütfu Kolçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 benek ile ligde 14. sırada yer aldıklarını, bu durumdan topluluk namına hoşnut olmadıklarını belirterek, “Ligde ilk galibiyetimizi deplasmanda Niğde Küçük Asya FK maçında elde ettik. Hafta sonu kendi kayran ve seyircimiz önünde evire çevire aynı oyunla Fatsa Belediyespor’u yenerek 3 puanı aldık. Bu maçta haddinden fazla gol kaçırdık. Fakat bu futbol, gol atmakta var kaçırmakta var. Galibiyet serimiz başladı ve bunun bitmeme edeceğine inanıyoruz. Taraftarlarımız değme devir desteğine ihtiyacımız var. Alacağımız dizi film galibiyetlerle ligin arka sıralarına çıkacağız. Futbolcularımıza ve beceri ekibimize yürekten inanıyoruz” dedi.

İlk defa pik mevrut 82 yaşındaki annesinin takıma uğur getirdiğini belirten Kolçak, “Annem ligde aldığımız biberli sonuçlara haddinden fazla üzülüyordu. Hafta sonu sahamızda oynadığımız maça gelen annem takıma destek verdi. Iyice aynı futbolla maçı kazanmasını bilinen. Maç böylelikle soyunma odasına mevrut annem futbolculara yengi primi kendisine 10’ar bin lira vermemi istedi. Köle annemi kırmadım ve söylediği primi verdim. Futbolcular başta doğmak üzere bütün umumi heyet arkadaşlarım bu durumdan çok etkilendik. Annemizin elini öperek duasını aldık” diyerek konuştu.

Hafta sonu deplasmanda karışılacakları 68 Aksaray Belediyespor maçından puan veya puanlar almayı hedeflediklerini kaydeden Kolçak, “Akıbet iki haftada aldığımız 2 galibiyetle futbolcularımıza sili hamaset geldi. Aksaray maçına birlikte bereketli hazırlanıp buradan fakül ve puanlarla döneceğiz. Bizim takımın bunu başaracak kalitesi ve gücü var” ifadelerini kullandı.

Share: