Hakkari’de darülfünun öğrencilerine müteveccih gezi düzenlendi

Hakkari’de, darülfünun eğitimi için kente mevrut ve Yüreklilik Yurtlar Kurumunda küsurat öğrencilere müteveccih tanıtım ve firez gezisi düzenlendi.

Kente gelen öğrenciler, İl Müftülüğünün “Gençliğe Derece Projesi” çerçevesinde Şemdinli ilçesindeki Ferman Sarayı ve Seyit Taha-yı Hakkari ve Seyit Abdullah’ın türbelerini ülfet etti, tarihi Taş Köprü’yü gezdi.

Öğrenciler, tarihi ve natürel güzellikleriyle öne çıkan mekanlarda fotoğraf çektirdi.

İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, öğrencilere kentin tarihine çırağ markajcı mekanları izhar etmek istediklerini söyledi.

Üniversite hayatının ibret ve eğitimden ibaret olmadığını belirten Fakirullahoğlu, şunları kaydetti:

” Herhangi Bir zaman öğrenecek, yaşanacak ve keşfedilecek yerler vardır. Sizler istikbalimizsiniz. Geleceğimiz sizlere emanettir. Çağdaş ve gönençli ayrımsız ülkede gelecek kaygısı taşımadan seyretmek istiyorsak daha bugünden elimizi cimri tutacağız, derslerimize ehemmiyet vereceğiz, milli ve manevi duygularımızdan ödün vermeyeceğiz, ahlaklı ve güvenli olacağız. Kitabımız Kur’an-ı Semih ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’i delil edineceğiz. Yurt ve millete antagonizm işleyen sapkın yaşama ve örgütlerin ağına düşmeyeceğiz.”

Share: