Engelliler gününü buruk kutladılar

Engelliler gününü buruk kutladılar

Bilecik Engelsizim Dirim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halit Altıntaş:

“Her sene olduğu kabil bu sene dahi engellilerimizi ve bizleri burada boydak bıraktılar”

“Ancak nedense tıpkı makule toplanıp üstelik böyle iyicene programlar yapamıyoruz”

BİLECİK – Bilecik’te 3 Boşluk Acun Engelliler Günü zımnında temas yıl Cumhuriyet Meydanı’ndan planlı törene kimsenin katılmaması engelli bireyleri üzdü.

Bilecik Engelsizim Dirim ve Yardımlaşma Derneği yoluyla 3 Ara Dünya Engelliler Günü zımnında Cumhuriyet Meydanı’ndan benzeri program tertip edildi. Program Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halit Altıntaş ve cemiyet üyeleri vasıtasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konularak, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme etti. Programa çabucak Bilecik Uray Başbuğ Yardımcısı Hüseyin Felek ve siyasal parti temsilcileri katıldı.

“Gelişigüzel yıl olduğu kabil bu yıl üstelik engellilerimizi ve bizleri burada bekâr bıraktılar”

Program kimsenin sargı göstermemesinden hava ekşimsi bir dönem kutladıklarını anlatan Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halit Altıntaş, “Gine ego rastgele yıl olduğu üzere Cumhuriyet Altını Meydanı’na gelip orada törenimizi yapıyorum. Hemencek, bir lahzada herkese davetimi vermiştim. Buraya çağırma ettim fakat seçme yıl olduğu üzere bu sene bile engellilerimizi ve bizleri burada bekâr bıraktılar. Beş Altı da olsa gelen arkadaşlarımız oldu. Mevrut arkadaşlarımıza hepsine ayrı, ayrı teşekkürname ederim. Fakat nedense tıpkı nev toplanıp da hakeza güzelce programlar yapamıyoruz. Bugün 3 Ara Engelliler Haset olduğu amacıyla biz toplum örgütü başkanı olaraktan münasebet bize gelip danışıp üstelik alay malay törenler yapmıyoruz?. Tümce ayrı, ayrı mahsus saatlerde yapıyor. Bunu niçin böyle yapıyorlar. Haddizatında onlara değme 3 Ara Engelliler Haset diye benzeri öz bulunmayan insanların. Amma illet bizi burada boydak bırakıyorlar. Yapacaksak hep beraber gine yapalım. Yine toplanalım bire bir yerde. Sunu azından burada toplanıp de güzel bire bir merasim yapmamız gerekiyor. Bunun üzere değme yıl olduğu üzere bu yıl dahi yalnız bıraktılar. Yapacak ayrımsız madde namevcut. Gelenlere teşekkürname ederiz. Gelmeyene üstelik hangi yapalım” dedi.

Share: